Фото: штаб ООС
Проєкт ефективного реагування на пожежі на Донбасі виграв на хакатоні «Hack for Locals 2.0: Безпечні спільноти», повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Проєкт розробила команда «Don't burn» (Київ/Сєвєродонецьк) за підтримки Центру розвитку інновацій, яка запропонувала рішення для своєчасного та ефективного реагування на пожежі в Луганській та Донецькій областях України.
В основі проєкту — ГІС-платформа для аналізу, моніторингу та оперативного реагування на пожежі, використовуючи супутникові дані NASA та дані від громад, збору місцевих даних та інформування громадян за допомогою Телеграм-бота.
Нагадаємо, у жовтні внаслідок лісових пожеж у Луганській області загинули 11 осіб, з яких три людини померли внаслідок отруєння продуктами горіння, одна людина — від отриманих опіків, три людини — внаслідок серцевих нападів.
ЧИТАЙТЕ: Пожежі на Луганщині: ДБР розслідує дії керівництва ДСНС
«Ми вдячні ПРООН, Мінцифрі, Луганській та Донецькій ОДА та всім організаторам і партнерам хакатону за чудовий менеджмент, командну роботу, високу концентрацію інтелекту. Сподіваємось, що проєкт з ефективного реагування на пожежі допоможе у швидкому реагуванні на пожежі на Донеччині і Луганщині, оскільки вчасне виявлення, локалізація стихії може вберегти життя людей, їхнє майно та ресурси. Мінреінтеграції надаватиме максимальну підтримку в реалізації проєкту», — сказав заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ України Снавер Сейтхалілєв.
«Hack for Locals 2.0: Безпечні спільноти» — це хакатон для розвитку українських громад, який проводився у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Фокус цьогорічного хакатону — посилення безпеки в громадах завдяки інноваційним технологічним рішенням. Понад 360 учасників та учасниць із усієї України запропонували понад 55 проєктів.