Дарує відчуття затишку: у Львові підприємці створили екосвічку з ароматом Донецька

Посуд з кавової гущі та біорозкладні свічки з ароматами міст виготовляють підприємці-переселенці у Львові. Виробники вже отримали багато побажань з розширення лінійки ароматів з іншими містами України.

Дарує відчуття затишку: у Львові підприємці створили екосвічку з ароматом Донецька

rekava — це стартап, створений двома однодумцями у Сумах два роки тому. Юрій Тустановський та Дмитро Бідюк об’єднали зусилля та створили унікальний біорозкладний продукт на основі переробленої кавової гущі. Це стаканчики для кави, свічки та горщики. Їхня місія звучить глобально — через щоденні звички рятувати планету від одноразового пластику та інших нерозкладних відходів на сміттєзвалищах. Але саме маленькими щоденними кроками вони втілюють її у життя.

Їхню історію розповідає Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».

На власні заощадження новатори придбали обладнання для сушіння та очищення кавової гущі, прес та почали креативити.

«Ми з Дмитром любимо каву і бачимо, скільки кавової гущі лишається щодня у кав’ярнях. Також велика кількість одноразового посуду йде до смітника. Багато кав’ярень використовує паперовий посуд, але це не означає, що він екологічний. Ми ж створили власний екопродукт (стаканчики з для кави) з такого матеріалу, який не шкодить довкіллю, є дружнім до нього - кавова гуща ідеально підходить для цього», — ділиться Юрій Тустановський про те, з чого почалася справа.

У свої невеликій лабораторії чоловіки почали створювали перші зразки продукції – технічна освіта Дмитра та економічна Юрія ідеально підходили для виконання завдання. Вони тестували, розробляли технічні умови, працювали над дизайном і знайшли перших клієнтів. Та почалася широкомасштабна війна росії проти України.

У квітні завдяки державній програмі з релокації бізнесу підприємці перевезли своє обладнання до Львова. І вже під час війни у них народився новий продукт “Rekava Candles” — ароматичні свічки у біорозкладних контейнерах на основі кавової гущі.

«Ми хотіли створити продукт, який у людей асоціювався б з домівкою, створював відчуття затишку. І вирішили, що це можуть бути декоративні свічки з ароматами міст та регіонів України. Щоб вони були еко — дружніми до довкілля — ми вирішили використовувати соєвий віск, до якого додаємо різні запахи, зараз маємо шість у своїй лінійці. Контейнер для цієї свічки робимо з кавової гущі», — розповідає Юрій про новий продукт, який народився під час війни.

Так у rekava вийшла серія ароматичних свічок із різними запахами міст. Наприклад, для Києва — це запах бузку та каштанів, для Донецька трояндовий, для Львова — це запах кави, для Криму — винограду, для Херсона — кавунів, для Карпат — трав та меду. 

Після оприлюднення у соціальних мережах такого продукту виробники отримали багато побажань, зокрема і розширити лінійку ароматів з іншими містами України. Зараз у своїй крафтовій лабораторії працюють над створенням п’яти нових свічок з ароматами різних міст. А нещодавно тестову партію такої продукції відправили до чотирьох країн Європейського Союзу. Виробники сподіваються, що унікальні екосвічки з ароматами України сподобаються європейцям і вони зможуть вийти з таким продуктом на ринок ЄС.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся! 

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev