Окупований Маріуполь потерпає від російської «влади». Людям не відновлюють житло, а нова квартира коштує «космічних» грошей.
Ілюстративне фото
Російська «влада» Маріуполя продовжує занурювати місто в жорсткі умови — житло не відновлюють, ціни високі, зарплати не виплачують.
Попри це росіяни вже виставили розцінки на «іпотечне» житло. Новий «Будинок із годинником» буде розташований у самому центрі міста біля підземного переходу на місці знесеного подібного будинку, пишуть у місцевих чатах.
За 1 м² хочуть 115 тис. руб, — це 42,6 тис. грн. Квартира-студія на 30 м² коштує 3,5 млн руб, — це 1,3 млн грн, однокімнатна квартира на 43 м² вартує 5 млн рублів — це 1,8 млн грн, а двокімнатна на 74 м² коштує 8,5 млн руб — 3,1 млн грн.
Разом з тим, окупанти обіцяють виплати за зруйноване житло, але є кілька умов: кошти отримують лише ті маріупольці, які отримали паспорт рф, і якщо власник приватного будинку не відбудує його за 10 років, то він перейде у власність «днр».
Компенсація якщо й буде, то лише за один об'єкт. Тобто якщо у людини були два будинки і більше, то кошти зможе отримати лише за один.
Маріупольцям затримують заробітні плати. За зроблену роботу люди не отримують гроші, ба більше їм кажуть, що гасити заборговану зарплатню не будуть.
«Ми відновили школу № 10, об'єкт прийняли, комісія закрила, але зарплату не заплатили. Вже другий місяць годують обіцянками, звернення начальства жахливе, на питання коли буде зарплата, нас мало не посилають», пише місцевий.
«Фірма „Гермез“, керівник Михайло Михайлович керував відновлювальними роботами у школі № 69. З лютого 2023 року почав поступово затримувати зарплату. Оплата раніше проводилася раз на тиждень. Обіцяв, що всі борги погасить. З квітня почав частинами виплачувати із затримками. У робітників затримка по 50 тис. — 100 тис. руб. Вийшли з ним на зв’язок, то він нам сказав, що і так багато заплатив і платити не збирається. Але роботу надає, яку треба виконати без оплати».
Разом з тим, людям не виплачують соціальні виплати.
«Моя невістка дізналася на пошті, що їй відмовлено в отриманні дитячої допомоги на 7000 руб. на підставі, що вона не надала довідки про те, що не отримує єдину допомогу на дитину. Жодних сповіщень про необхідність надати довідку вона не отримувала. Мало того, що нарахування пішли не з моменту народження дитини, а з дати подання заяви, то ще від неї захотіли розписку, що вона не буде претендувати на єдину допомогу. Як подібна поведінка наших адміністративних органів поєднується із законністю?!», пише місцева.
Крім нерухомості у місті високі ціни на одяг, бензин та продукти.
«Ми увійшли до складу РФ, а ціни на бензин, наприклад 95-тий, вище, ніж в інших містах і самій рф. Коли закінчиться це свавілля, куди дивиться місцева влада?», — пишуть у місцевих чатах.
Скаржаться маріупольці й на вартість одягу. Зокрема, у торговому центрі «Галактика» можна придбати брюки за 10 858 руб — це 4 тис. грн, а рюкзак коштує 24 016 руб, — 8,8 тис. грн.
Високий цінник і на продукти. Люди пишуть, що у рф ціни дешевші.
«Як завжди Маріуполь у передовиках. Тільки у багатьох роботи немає. Ми у Сочі фрукти дешевше купляли, а це курортне місто».
«Йдеш у магазин дитині купити поїсти та дивуєшся. Де ваша совість і скільки можна знущатися з народу. Ми не мільйонери на відміну від вас».
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!