Богдана Єрмохіна з Маріуполя депортували до рф після трьох місяців повномасштабного вторгнення. Його повернули додому лише у листопаді 2023 року. Нині він хоче започаткувати благодійний фонд, який опікуватиметься поверненням незаконно вивезених дітей.
Богдан Єрмохін повернувся до України 19 листопада у день свого народження/ Фото: Facebook Богдан Єрмохін
«Там дуже багато дітей, яким також потрібна наша підтримка», — каже Богдан Єрмохін, якого вдалося повернути після депортації з рф.
Хлопець — один серед маріупольських дітей, які після повномасштабного вторгнення вивезли до росії. Він розповів, що стикався там з цькуванням з боку однолітків. За його словами, вони називали хлопця «хохлом», про це він заявив в інтерв'ю «Радіо Свобода».
Єрмохін жив у сім'ї росіянки Ірини Рудницької. Він розповів, що у її родині йому було добре. Ба більше, наприкінці опікунка підтримувала та допомагала Богданові повернутися до України.
«Ірина — хороша людина, але сама проти влади не пішла б». — каже хлопець.
Після повернення до України маріуполець зрозумів, що його власна історія завершилася, але боротьба за неповнолітніх українців тільки починається. Для цього він із друзями відкриває благодійний фонд, який і опікуватиметься поверненням незаконно вивезених дітей, розповідає хлопець.
«Я вважаю, що ніхто в наші країні, абсолютно ніхто, не знає повністю на 100% як, що відчуває там дитина, що треба робити і як повернутися. На 99,9% знає тільки моя адвокатка Катерина Бобровська, тому що вона завжди була поруч і підтримувала мене максимально. Як і сестра моя», — сказав Богдан Єрмохін.
За його словами, депортовані діти почувають себе затиснутими й покинутими своєю ж Батьківщиною.
«Це дуже жахливе відчуття. Тільки після мого звернення до Зеленського — всі реально зрозуміли, що я хочу додому. Хоча я заявляв про це раніше. Ми просто мовчимо і тягнемо, поки діти зненавидять нас. А ми так не повинні робити», — переконаний Єрмохін.
Богдан стверджує, що знає багато українських хлопців і дівчат, які хочуть повернутися додому. Найбільшою проблемою, на думку хлопця, є те, що чимало депортованих неповнолітніх — сироти чи з дитячих будинків.
«З маленькими українцями в Росії простіше працювати, вони можуть змінити все і сказати, що вони там народилися. А от зі старшими дітьми так уже не вийде, — каже Богдан. — У нас є велика проблема в тому, що зробити опіку не можуть люди, які не знають цієї дитини особисто. А там багато дітей, в яких не має родичів взагалі. З родичами їх набагато легше повертати».
Нагадаємо, що до України Богдана Єрмохіна привезли 19 листопада у день його 18-ліття. До Мінська, щоб забрати хлопця, вирушила офіційна опікунка та сестра. А саме повернення хлопця відбувалося через білорусько-український кордон.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!