Фото: delo.ua
Держпідприємство «Добропіллявугілля-видобуток» 16 жовтня замовило ТОВ «Проектно-промисловий інститут» розробку техніко-економічного обґрунтування недоцільності подальшої роботи шахти «Білицька» за 2,08 млн грн. Про це повідомляють «Наші гроші», посилаючись на інформацію в системі ProZorro.
Згідно з завданням, технологічна схема й організація виробництва передбачає два варіанти.
Згідно з першим варіантом, зберігається існуюча схема розкриття шахтного поля і пласта на північному крилі горизонту 250 м. А проведення додаткових покриваючих виробок визначається техніко-економічним обґрунтуванням.
ЧИТАЙТЕ: Чому ДТЕК зупиняє вугільну промисловість, або Гігавати енергокризи
Другий варіант передбачає повну ліквідацію шахти. І треба визначити безпечний рівень затоплення «Білицької».
Розробити техніко-економічне обґрунтування необхідно до кінця року.
Шахта «Білицька» віднесена до ІІІ категорії по газу-метану і небезпечна по вибуховості пилу. Вугілля пластів, що відпрацьовуються, не схильні до самозаймання. Станом на 1 листопада 2021 року, на «Білицькій» балансові запаси вугілля складають 5,6 млн тон. Промислові запаси — 4,87 млн т.
Угоду було укладено за переговорною процедурою, оскільки двічі було відмінено процедуру відкритих торгів через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій.
Засновником маріупольського ТОВ «Проектно-промисловий інститут» є киянин Артур Гломозда, директор Олексій Шаповалов.
«Наші гроші» нагадують, що бізнесмен Рінат Ахметов орендував ДП «Добропіллявугілля» за часів президентства Віктора Януковича. Шахта «Білицька» була закрита ще у 2014 році. У 2020 році уряд Дениса Шмигаля погодився достроково прийняти шахту назад у розпорядження держави. При цьому держава погодилась ще й заплатити групі Ахметова за майно 397,8 млн грн.
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. На Донеччині компанія Ахметова законсервує чергову шахту
В ДП «Добропіллявугілля-видобуток» входять п’ять шахт: «Алмазна», «Білицька», «Добропільська», «Новодонецька» і «Піонер».
«Сьогодні шахти ДП „Добропіллявугілля-видобуток“ є найбільш ефективними з тих, що перебувають у власності держави. Вони можуть бути економічно збалансованими», — розповідав у березні заступник міністра енергетики України Максим Немчинов.