«Для економіки вона має велике значення»: яка подальша доля єдиної в країні шахти коксівного вугілля на випадок падіння Покровська

До Покровська все ближче підходить лінія фронту, й бої за місто стають дедалі імовірнішими. У разі окупації Покровська буде втрачено не тільки саме місто, а й важливий ресурс для України — шахту коксівного вугілля.

Єдина шахта з коксівним вугіллям під загрозою окупації/ фото тз відкритих джерел

За словами голови Проектного офісу Метінвесту Олександра Водовоза, нині довкола одного з майданчиків покровської шахти Метінвесту у Піщаному, який нещодавно зупинили, йдуть бойові дії.

«Інші частини працюють, але це єдина шахта коксівного вугілля в Україні, яка живить вугіллям і наші заводи, і АрселорМіттал, і ДМЗ. Тобто всю металургію, яка залишилася в Україні. Якщо Покровська шахта буде окупована ворогом або буде підірвана, як вже сталося з частиною державних шахт в регіоні, тоді нам треба везти це вугілля морем. А це невигідно економічно. Тому зараз і в нас, і в наших колег металургів велика дилема — що ми робитимемо, якщо Покровськ упаде?», — зазначає Водовіз.

Сама шахта має велике значення для економіки України.

«Росіяни це теж чудово розуміють. І те, з якими темпами вони просуваються біля Покровська, нас деколи вражає. Недавно в нас не приїхала ціла зміна з сусіднього села, бо воно було захоплене, — додає Водовіз. — Ми намагаємося перевезти людей у Дніпропетровську область, будуємо для них тимчасове житло. Але не всі хочуть виїжджати. Сьогодні є відчуття, що ми будемо згадувати 2023−2024 як хороші роки. Тому що та інфраструктура, яку захопила росія на Сході, те, що вже знищено, розбомблено вже зараз — це колосальні гроші на відновлення. Ми точно не зможемо в якийсь короткий проміжок часу відновити цю інфраструктуру, щоби вона приносила додатковий ВВП, додаткову додану вартість».

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev