До 31 березня підтвердити свої дані пенсіонери-ВПО можуть у відділеннях «Ощадбанку» та ПФУ, через відеозв'язок або за кордоном у дипустанові.
Для пенсіонерів-ВПО продовжили термін ідентифікації/ Ілюстративне фото
Для пенсіонерів-переселенців, які взяті на облік
Як пройти ідентифікацію?
- Особисто звернутися до відділення Ощадбанку, з собою мати паспорт та картку. Зняття готівки особисто через касу, або введення пароля по картці через касу і буде ідентифікацією.
— Звернутися особисто до територіального органу Пенсійного фонду;
— Авторизуватися на Порталі електронних послуг ПФУ за допомогою Дія.Підпис;
— Пройти відеоідентифікацію. Для цього потрібно подати заявку на Порталі електронних послуг ПФУ або звернутися за телефонами: 0800 503 753, (044) 281−08−70, (044) 281 08 71.
— Звернутися до закордонної дипломатичної установи (якщо пенсіонер перебуває за кордоном). В цьому разі відбувається посвідчення факту, що особа є живою, і видається відповідний документ.
Такий документ разом з письмовою заявою про продовження виплати пенсії (складається в довільній формі) пенсіонеру потрібно самостійно надіслати органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку.
Це можна зробити:
— надіслати рекомендованим поштовим відправленням або поштовим відправленням з оголошеною цінністю;
— надіслати відскановані документи через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (авторизуватися на Порталі потрібно із використанням КЕП або УЕП, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису).
Крім вищезазначеного, якщо пенсіонер протягом останніх 6-ти місяців змінював місце проживання як внутрішньо переміщена особа, це прирівнюється до ідентифікації.
Пенсіонерам, у яких відсутні видаткові операції протягом 6-ти місяців, з 1 січня 2024 року гроші не будуть зараховуватись на рахунок. Нарахована сума пенсій буде перерахована на рахунок лише після проходження фізичної ідентифікації.
Якщо особа, яка перебуває на підконтрольній території України, є особою з інвалідністю I групи або за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатна до самообслуговування та потребує постійної сторонньої допомоги — можна переоформити отримання пенсії через Укрпошту. В цьому разі ідентифікація не проводиться.
Разом з цим пенсіонери-ВПО, які перебувають на підконтрольній території України або за кордоном при зверненні для ідентифікації до Ощадбанку, органів ПФУ чи дипустанови, будуть переведені на загальні умови одержання пенсії. Тобто вони зможуть відмовитись від довідки про взяття на облік ВПО та обрати банк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відеоідентифікація для пенсіонерів: як пройти?
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!