Добірка корисної інформації для ВПО з Луганщини

Чиновники обласної адміністрації спільно з посадовцями місцевих військових та військово-цивільних адміністрації працюють над поліпшенням умов життя ВПО з Луганської області.

Ілюстративне фото: Громадський простір

«Вчасно» зібрало корисну інформацію для людей, які вимушено залишили свої домівки.

Гуманітарна допомога ВПО Луганщини

Попаснянська громада

З метою організації здійснення заходів щодо видачі гуманітарної допомоги засобами поштового зв’язку, в роботу Попаснянської МВЦА впроваджено спеціальну форму для самостійного заповнення.

Офіційна форма Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області доступна тільки за наступним посиланням: https://forms.gle/mDyNMaVQ1o5cQ8uk9.

Також, Попаснянська адміністрація здійснює заходи щодо створення реєстру осіб, які втратили житло, виїхали в безпечні умови та потребують поліпшення житлових умов в частині отримання власного помешкання.

Для цього жителям громади, що потребують поліпшення житлових умов в частині отримання власного помешкання, необхідно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/HGtefMq7SmBAR2FS7.

Форма заповнюється українською мовою, особою старше 18 років, яка є власником житла.

Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжанська громади

На території міста Дніпра запроваджено гуманітарний хаб. Працівники хабу надають гуманітарну допомогу мешканцям Сєвєродонецької міської територіальної громади, міст Лисичанська та Рубіжного, мешканцям всієї Луганщини, які вимушено покинули домівки і знаходяться у Дніпрі та Дніпропетровській області та потребують допомоги.

Всі, хто евакуювався з Луганщини, можуть звернутися до хабу, заповнивши анкету за посиланням. 

Ті мешканці Луганщини, хто не має можливості заповнити анкету в електронному вигляді, може зробити це особисто за адресою: місто Дніпро, проспект Калнишевського, 27к (ПК Металург). Лівий берег.

Наразі вивчаються дислокації біженців з Луганщини. Найбільше знаходиться у Києві та Київській області, у Вінницькій та Полтавській областях. Досліджуються інші можливості охоплення гуманітарною допомогою мешканців Луганщини у цих регіонах.

Задекларувати власні потреби також мають можливість ВПО з Гірської громади — https://forms.gle/6nRNxS5Qnj7wn7H3A

Нові домівки та відшкодування збитків

9 липня Сергій Гайдай доручив забезпечити тимчасовим житлом усіх жителів Луганщини, які потребують прихистку.

«Понад 300 тисяч наших земляків стали вимушеними переселенцями з приходом руського миру, багато хто вдруге. Президент поставив завдання забезпечити житлом кожного, хто залишив свою оселю, рятуючи життя. Наразі ми працюємо над формуванням фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла ВПО», — повідомив очільник Луганщини Сергій Гайдай.

Першими нові домівки мають отримати соціально вразливі верстви населення. Пріоритетність визначатиме спеціальна робоча група. Вона складатиме рейтинг для кожної соціальної групи переселенців. Перед підприємцями матимуть перевагу багатодітні родини або люди з інвалідністю, а двічі переселенці матимуть привілеї при отриманні житла – для цієї категорії українців Луганська ОДА/ОВА ініціювала зміни до проєкту постанови Кабміну щодо порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання ВПО.

Нині в Україні нараховується до 10 мільйонів переселенців, з яких є ті, хто був вимушений покинути свою домівку вже вдруге. Левова частка — це мешканці Луганської області. Тож люди, які вже мали статус ВПО до 24 лютого 2022 року отримають свої додаткові 50 балів в черзі на отримання житла.

Станом на 8 липня протягом трьох попередніх місяців державою отримано вже понад 225 тисяч заяв про пошкоджене майно. Зареєструвати їх можна наступним чином:

Це допоможе оцінити збитки, щоб після перемоги їх відшкодувати.

Соціальні послуги

Держустанови Луганщини зможуть надавати послуги, виїжджаючи в різні міста. Це стане можливим завдяки отриманню обласною військовою адміністрацією спеціалізованого мобільного офісу. Їх загалом три в країні — на Луганщині, Донеччині та Харківщині. В умовах російського вторгнення це дозволить забезпечити діяльність наших державних установ, а жителі області — переселенці — зможуть отримати необхідні послуги.

Завдяки забезпеченню мобільними офісами обласна влада та чисельні установи повноцінно відновлять роботу на новому місці. Офіс обладнаний таким чином, що може функціонувати навіть при несправності каналів регулярного зв’язку та електропостачання на тій чи іншій території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 

Як отримати 2200 грн від Управління Верховного комісара ООН: нова інструкція

ІНСТРУКЦІЇ. Як переселенцям отримати міжнародну грошову допомогу?

Евакуація, житло, виїзд за кордон: корисні контакти для жителів Донбасу

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev