Фото ОПОРА
Частина білбордів двох кандидатів в нардепи не містить інформації про особу-замовника, установу, що здійснила друк, тираж тощо. Спостерігачі ОПОРИ звернулись до поліції через агітацію кандидатами у народні депутати Андрієм Аксьоновим та Ларисою Ревва у 50-му виборчому окрузі не з виборчого фонду.
ЧИТАЙТЕ: Вибори на окрузі № 50: кандидат від ОПЗЖ Марчевський зняв свою кандидатуру
Зазначимо, що агітаційна продукція на користь Андрія Аксьонова, розміщена на зовнішніх носіях реклами, з’явилась у межах округу ще на початку лютого. Політичну рекламу кандидата фіксували спостерігачі у Покровську, Мирнограді та Добропіллі.
Відповідно, на наступний день після реєстрації кандидата у народні депутати ці матеріали необхідно було утилізувати або ж замінити, оскільки вони не відповідають вимогам виборчого законодавства.
Проте в березні частина агітаційних матеріалів на білбордах і сітілайтах на користь Андрія Аксьонова так і не містила відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Не було відповідної інформації і на агітації Лариси Ревви, зафіксована в Мирнограді.
ЧИТАЙТЕ: Концерти, подарунки та агітація: на користь Аксьонова на Донеччині задіяли весь адмінресурс
Згідно з частиною 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», друковані матеріали передвиборчої агітації повинні містити відомості про замовника, установу, що здійснила друк, та інформацію про відповідальних за випуск осіб, а частиною 23 статті 74 цього Закону забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборчих агітаційних матеріалів без таких даних.
Відповідно до частини 6 статті 68 Закону «Про вибори народних депутатів України» передвиборча агітація здійснюється за рахунок виборчого фонду кандидата. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборчої агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.
ЧИТАЙТЕ: Мер Добропілля Аксьонов використовує комунальні автобуси для передвиборчої агітації
«Слід розуміти, що виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборчої агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, — тягнуть за собою накладення штрафу за статтею 212−13 КУпАП. Тож і політичним гравцям, і рекламним агенціям слід дотримуватися норми закону», — зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області Наталія Боровська.
Раніше повідомлялося, що на користь кандидата у нардепи Андрія Аксьонова на Донеччині активно використовують адміністративний ресурс. У містах проходять концерти і заходи, де відкрито просувають кандидата. До того ж заходи відбуваються без дотримання карантинних вимог.