Фото: ecotechnica.com.ua
Заборгованість енергохолдингу Ріната Ахметова ДТЕК за оренду цілісного майнового комплексу «Добропіллявугілля» перевищила 100 млн грн. Про це НВ Бізнес повідомили в пресслужбі Фонду державного майна України.
ЧИТАЙТЕ: У Ахметова вигадали схему, як позбутися вугільних шахт на Донеччині, — ЗМІ
«Відповідно до чинного договору оренди шахт ДП „Добропіллявугілля“ між Фондом державного майна України та компанією ДТЕК, сума місячної орендної плати становить 18,3 млн грн. При цьому, оренда плата не сплачується орендарем з березня 2020р. Наразі існує заборгованість по оренді на суму понад 100 млн грн», — відповіли в ФДМУ на запит журналістів.
У Фонді нагадали, що передача в довгострокову оренду шахт «Добропіллявугілля» відбулася 22 грудня 2010 року строком на 49 років, до 22 грудня 2059 року.
Минулого року держава отримала від орендаря в особі ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» більше ніж 177 млн грн.
В Фонді держмайна повідомили, що наразі існує ініціатива орендаря з дострокового завершення оренди «Добропіллявугілля», яка була сформована та надіслана на адресу прем'єр-міністра України.
«За дорученням прем'єр-міністра та на виконання постанови Кабінету Міністрів України була створена міжвідомча робоча група для всебічного вивчення питання. До групи входять на рівні заступників керівників представники Міністерства енергетики, Міністерства юстиції, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а також ФДМУ в особі Заступника Голови Фонду», — пояснили в ФДМУ.
За результатами розгляду ініціативи, робочою групою буде напрацьовано подальші сценарії розвитку та рекомендації з вищезазначеного питання. «Заступник Голови ФДМУ не уповноважений говорити від імені робочої групи», — зазначили в пресслужбі Фонду, не уточнивши за яких умов можливе дострокове розірвання договору оренди.
Вчора прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив опрацювати питання створення моделі об'єднання Центренерго з держпідприємствами, зокрема тими, що перебувають сьогодні в оренді, які можуть бути або мають бути повернені в управління держави.
Добропіллявугілля — один з найбільших в Україні виробників вугілля газової групи. З кінця березня по середину липня 2020 року підприємство знаходилося у вимушеному простої через зменшення попиту з боку теплових електростанцій.