Фото: Маріупольська міськрада
Ініціатива стала продовженням проєкту «Туристична прогулянка Маріуполем». Тоді в Маріуполі встановили 6 маленьких скульптур, створених за образом відомого маріупольського архітектора Віктора Нільсена, повідомляє Маріупольська міськрада.
ЧИТАЙТЕ: В Мариуполе появилась первая из шести мини-скульптур архитектора Нильсена
Основна мета культурного проєкту — створити візуальні символи і фольклорні маркери Маріуполя.
У 2019 розробили унікальні ескізи майбутніх міні-скульптур. Ними стали — Домаха, мамонтеня, коваль, пелікан, кораблик і осетер. Цієї весни їх планували вже встановити. У зв'язку з введенням карантинних заходів, терміни реалізації проєкту перенеслися.
«Наша ідея — в створенні символів, які не асоціюються з Маріуполем на пряму, а при детальному вивченні, відкривають невідомі історичні факти про місто. Фігурка — як нагадування про подію або легенду. Перші скульптури поки малознайомі для городян символи», — зазначила начальник відділу розвитку туризму КП «m.EHAB» Вікторія Давва.
Як тільки реалізація проєкту стане можливою, місто прикрасять шість нових міні-скульптур. Серед них — «Домаха». Існує версія, що в історії міста було легендарне козацьке поселення Домаха. На думку одних істориків, це був козацький сторожовий пост, на думку інших — його коріння сягає в більш глибоке докозацкое минуле. При наявності безлічі версій, існує цікава легенда, як поселення отримало свою назву — від норовливої козачки Домахи, яка змінила хід річки Кальміус.
Скульптура «Мамонтеня» розповість про недавні розкопки. Вони підтвердили, що на приазовських землях багато тисячоліть тому водилися стародавні південні слони — нащадки мамонтів. «Пелікан», наприклад, був зображений на першому гербі і прапорі Маріупольської земської управи. Цей птах — символ самопожертви. Таким чином, проєкт розкриє нові подробиці в історії Маріуполя.