На Донеччині показали раритетні ялинкові прикраси 1940-х років
На виставці представили понад сто іграшок, які колись були на ялинках містян. Тут є прикраси картонажні, монтажні, скляні та дзеркальні. Найстаріші іграшки — паперові 1940-х років. Також є дзеркальні, зроблені способом видування скла, повідомляє ІА «Вчасно».
«Колись місцевий завод отримав замовлення на дзеркальні колби для Микитівського ртутного комбінату, їх зробили, але вони були з товстого скла і дуже важкі, — розповіла директорка Костянтинівського краєзнавчого музею Ріта Карпова. — Майстри-склороби, які виготовляли іграшки, вирішили цю ідею взяти собі — зменшили їх розмір, так вийшли незвичні кульки, ніби вдавлені».
Також у колекції музею є паперові іграшки — картонажні у вигляді тварин, їх виготовляли місцеві підприємці у 1930-х роках вдома, коли у місті діяла артіль. Працювали у ній переважно люди з інвалідністю. Майстри могли видути вдома скляні буси та іграшки-конструктори.
«Спочатку іграшки були з вати, клею, паперу. Згодом стали робити зі скла, у місті діяли майстри, які до свят стали виготовляти ялинкові прикраси. Вони були доступними для людей, містяни їх купували. Коли виробництво стало масовим, заснували фабрику „Заря“, її іграшки продавали по всій країні», — сказала старший науковий співробітник музею Ася Аренсбург.
Багато іграшок 1970−80-х років, вони скляні — у вигляді кульок різного розміру, шишок, бурульок.
У музеї просять містян принести іграшки, які можуть поповнити колекцію. Зараз вона нараховує понад 500 ялинкових прикрас різних років 20 століття.
Виставка «Новорічне сяйво» працюватиме у музеї до 15 січня.