На уроках з основ здоров’я штучне дихання роблять манекену Максимці, у перспективі — перев’язки та лікування ран, повідомляє ІА «Вчасно».
Навесні 2018 року вчителька школи № 16 Ірина Тесленок подала проект — на краудфандинговій платформі збирали кошти, щоб придбати обладнання для уроків з основ здоров’я.
«Торік на курсах зі свого предмету я спробувала на манекені зробити штучне дихання, зрозуміла, що це потрібно і для учнів. Це дозволить від теорії перейти до практики, — розповіла вчителька основ здоров’я та захисту Вітчизни Ірина Тесленок. — Хотіла, щоб дітям було цікаво на моїх уроках і вони отримали максимум практики. Як дітям пояснити, як робити штучне дихання? На людях це не можна показувати, на картинках нецікаво. Потрібен був манекен-тренажер. Я задоволена, що ми зібрали потрібну суму і тепер маємо це обладнання».
ЧИТАЙТЕ:ВИДЕО. На Донетчине школьники собирают деньги на собственное телевидение
За цим проектом вдалось зібрати 55 тисяч гривень, на них отримали манекен-тренажер Максим (так він називається у паспорті виробника, учні назвали його Максимкою), також є ноші, еластичні бинти, рукавички, інше приладдя.
На уроці учениці 11-А класу спробували на манекені зробити серцево-легеневу реанімацію. До цього алгоритм допомоги відпрацювали теоретично.
«Я пам’ятаю, коли навесні ми знімали ролик для участі у проекті, були певні очікування, — говорить школярка Ілона Мільчановська. — Але зараз вони перевершені. Манекен, на якому можна зробити штучне дихання, класний. В житті в мене не було такої ситуації, але тепер на практиці я знаю, як це потрібно робити. Сподіваюся, що не розгублюся. Манекен імітує натискання на грудну клітину людини, це досить складно, але це потрібно кожному — вміти надавати допомогу людині «.
У манекена рухомі ноги та руки, тож на уроках учні навчатимуться також накладати пов’язки. Незабаром у школі ще отримають набір силіконових ран, аби учні змогли на практиці побачити, як виглядають рани від опіків, порізів, і надавати домедичну допомогу.
«Цей набір містить 15 силіконових ран — опіки, обмороження. Учні зможуть надати допомогу саме на них, це цікавіше, ніж на картинках розглядати. Діти завжди хочуть спробувати на практиці», — розповіла Ірина Тесленок.
Вчителі цієї школи просять Ірину Тесленок навчити і їх надавати домедичну допомогу і збираються подавати свої проекти на платформу «Сходини».
Також представники Червоного Хреста України пообіцяли школярам провести серію тренінгів з надання домедичної допомоги.