У прифронтовому Покровську проходить фестиваль міжнародного статусу «Психологічна Донеччина»
Сьогодні, 11 квітня, у Покровську Центром психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво — Могилянська академія» проводиться фестиваль «Психологічна Донеччина», повідомляє ІА «Вчасно».
ЧИТАЙТЕ: Обласне святкування Дня Європи пройде не у Покровську
Даний фестиваль набуває важливості саме у прифронтовому регіоні, адже саме тут люди, зокрема, переселенці та військові, особливо потребують якісної та своєчасної психологічної підтримки. З метою навчання новим методикам, технологіям, прийомам та обміну досвіду на заході зібралися понад 100 гостей з України та з-за кордону.
Вікторія Соловйова«Ми прагнемо залучити фахівців, спеціалістів мобільних бригад, кризових служб, телефонів довіри, практичних психологів, які надають психологічну допомогу людям, які постраждали внаслідок військових дій. Наш фестиваль вже має такий міжнародний статус, бо в нас присутні представники Мальтійської міжнародної служби допомоги, уряду Німеччини і сьогодні зі всієї Донеччини та навіть Луганщини приїхали люди, які здійснюють цю допомогу. Ми консолідуємо зусилля, показуємо досвід роботи», — розповіла керівник Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА міста Покровська Вікторія Соловйова.
Протягом сьогоднішнього дня учасники братимуть участь у двох лінійках майстер-класів: перед заходом гості записалися на психологічні студії, які їм найбільш цікаві. На фестивалі буде розглянутий досвід застосування фасилітації, сімейної психології, боротьби з життєвими кризами та страхами.
«Сьогодні мені хочеться почути щось нове, думку колег почути з різних питань, отримати практичні навички і я буду дуже рада формальному та неформальному спілкуванню. У нас особливий регіон, хочеться поділитися досвідом: що є у нас, що є в інших», — зазначає представниця організації People in Need Олена Садчікова.
Партнерами проведення фестивалю виступили уряд Німеччини та Мальтійська міжнародна служба допомоги.
Петер Шмаль«Я можу на власні очі побачити, яку користь приносить місцевим жителям та переселенцям цей проект. Коли наш федеральний уряд приймає рішення щодо фінансової підтримки того чи іншого проекту ми перш за все звертаємо увагу, яку користь він має принести і якій кількості людей він дозволить допомогти», — підкреслив Петер Шмаль, заступник Генерального консула Німеччини.
Петер Шмаль зазначив, що крім подібних заходів, уряд Німеччини та мальтійці підтримують створення на сході України Центрів психологічної підтримки. З 2018 року більше ніж 7 тисяч жителів Донбасу отримали послуги з консультування та індивідуальної терапії в цих центрах.