"Самовіддані і відважні": сьогодні в Україні та світі відзначається Міжнародний день волонтера / фото: inform-ua.info
У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера — International Volunteer Day. Крім того, в Україні цей день переходить в День Збройних Сил, який відзначається 6 грудня, передає ІА «Вчасно».
Ці два свята пов’язані не дарма, адже становленням активного українського волонтерства в країні вважається 2014 рік.
Революція Гідності і початок війни на Донбасі дали поштовх розвитку цього потужного громадянського руху, який став взірцем єдності та солідарності народу країни.
Саме на плечі українських волонтерів лягало багато турбот. Упродовж вже 6 років вони збирають кошти і везуть на фронт усе: починаючи від шкарпеток і закінчуючи новітнім військовим обладнанням. Волонтери здають кров пораненим, знаходять потрібні ліки, плетуть маскувальні сітки і роблять багато інших речей, майже щодня віддаючи свої сили цій нелегкій справі. Багато волонтерів йдуть добровольцями на фронт.
Багатьох волонтерів, які ведуть свою діяльність на Донбасі, знають та поважають не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
Волонтер Ірина Довгань стала відомою на весь світ після випадкового фото, на якому її, прикуту до «стовпу сорому» з українськими прапорцями, б'ють і принижують розлючені сепаратисти. Після звільнення з ОРДО Ірина активно займається волонтерською діяльністю. Протягом усіх цих років вона підтримує сім'ї полонених військових і цивільних, які незаконно утримуються в підвалах окупованого Донбасу.
Сестри Катерина та Зоряна Поїзд декілька років займаються допомогою населенню прифронтових населених пунктів. Зокрема, збирають та відвозять гуманітарну допомогу жителям Золотого-4, влаштовують свята для місцевої малечі та підлітків, не даючи жителям селища занепадати духом.
Катерина та Зоряна Поїзд / фото: Фейсбук Катерини Поїзд
Харківчанин Євген Каплін являється координатором гуманітарної місії «Проліска», організації, що надає допомогу мирному населенню, яке постраждало від конфлікту на сході України. Представники місії діяли і продовжують діяти уздовж всієї лінії зіткнення — і на Донеччині, і на Луганщині: саме завдяки їх зусиллям у прифронтових селах Донбасу розвивається інфраструктура.
ЧИТАЙТЕ: На КПВВ «Станиця Луганська» волонтери запустили другий електрокар
Євген Каплін (крайній зліва) / фото: Фейсбук волонтера
Засновниця ГО «Краматорські бджілки» Ірина Сидоренко разом з однодумцями плете «кікімори» та маскувальні сітки для воїнів, займається пошиттям зимових маскувальних костюмів, балаклав, білизни, одягу для українських військових.
Ірина Сидоренка (друга зліва) / фото: Фейсбук волонтерки
Катерина Приймак — ветеранка та волонтерка «Невидимого батальйону» — правозахисного громадського проєкту про українських жінок на війні, заснованого у 2015 році.
Раїса Шматко у своєму волонтерському здобутку має незліченну кількість вантажів гуманітарної допомоги, яку вона направляє на Донбас щомісяця. Раїса, окрім допомоги військовим, опікується дітьми та дорослими в «сірій» зоні.
Раїса Шматко / фото: Фейсбук волонтерки
Ангеліна і Андрій Шостаки — відома сім'я волонтерів із Бахмута, подружжя допомагає військовим на передовій, передаючи балаклави, оберіги, їжу, подушки. За роки війни Ангеліна пошила для бійців ЗСУ понад 600 синьо-жовтих стягів.
Андрій та Ангеліна Шостаки / фото: Фейсбук Андрія Шостака
Волонтер із Маріуполя Галина Однорог закриває потреби військових на першій лінії оборони Приазов’я, активний учасник руху супротиву агресії Росії.
Відомий у країні волонтер Сергій Косяк навесні 2014 року він був одним з організаторів «молитовного марафону», коли представники різних релігій та конфесій збиралися на набережній Донецька і разом молилися за мир в Україні. Сам побував в полоні бойовиків. Після початку активних бойових дій в регіоні він допомагає евакуювати людей, організовує «табори біженців», допомагає військовим.
Сергій Косяк / фото: Фейсбук волонтера
До найвідоміших волонтерських організацій допомоги військовим та жителям Донбасу належать «Повернись живим», «Армія SOS», Волонтерська група Романа Доніка, медична служба ASAP RESCUE.
Активно розвивається на Донбасі зоозахисне волонтерство. Минулого року на весь світ стала відома ситуація з порятунку замучених левів і ведмедів із приватного зоопарку сім’ї Падалко у Покровську: саме завдяки зусиллям небайдужих рятівників тварин, змучених чотирилапих вдалося вивезти з жахливих умов.
Серед відомих зооволонтерів Донеччини та Луганщини — Дар’я Корх, Сабіна Вєлібєкова, команди Мирноградського, Добропільського, Бахмутського товариств захисту тварин.
Найкращим подарунком волонтерам у цей день буде допомога кожного небайдужого — невеликий благодійний внесок, прояв турботи і теплоти по відношенню до тих, кому це необхідно.