Сьогодні Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні/Фото ФБ Майдан 18-20 лютого. Як усе було.
Героями Небесної сотні стали люди різних національностей, віросповідань, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв — Назарію Войтовичу — було 17 років. Найстаршому — Іванові Наконечному, 82 роки.
Фото ФБ Майдан 18-20 лютого. Як усе було.
Фото ФБ Майдан 18-20 лютого. Як усе було.
Протест проти чинної влади розпочався восени 2013-го.
Люди виходили на вулиці та площі, виступаючи проти відмови тодішнього президента України Віктора Януковича від асоціації України з ЄС. Першими на Майдані стали протестувати студенти та активісти.
У ніч на 30 листопада «Беркут» силою розігнав студентський протест. Це викликало загальне обурення в країні, люди вийшли підтримати молодь, на Майдані з'явилося наметове містечко.
Силові зіткнення в Києві почалися 19 січня — тоді загальне обурення викликали прийняті Радою «диктаторські закони 16 січня».
Перші загиблі серед протестувальників були на вулиці Грушевського — це стало черговим поштовхом до протистояння.
Фото ФБ Майдан 18-20 лютого. Як усе було.
Першим загиблими стали активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський.
Вони загинули 22 січня 2014 року від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці. Того ж дня в лісі під Києвом було знайшли тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького.
До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих.
З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей — 78 осіб, після 20 лютого — ще 20.
Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність — до Небесної Сотні.
Фото ФБ Майдан 18-20 лютого. Як усе було.
Через місяць СБУ оголосила про контртерористичну операцію проти наметового містечка. Спроба провести зачистку силовими методами провалилася — люди зайняли оборону і не відступали. Силове протистояння продовжилося.
18 лютого учасники протесту вирушили до Верховної Ради, вимагаючи обмежити владу Віктора Януковича і скласти повноваження чинного президента, який виступив проти свого народу.
У Маріїнському парку відбулося масове зіткнення «майданівців» з «тітушками» і «антимайданівцями», серед яких були правоохоронці.
На підтримку активістів Майдану почалися масові виступи людей в інших містах України — на місцевих центральних площах теж виникли протести.
20 лютого 2014 року увійшов в історію незалежної України як один із найтрагічніших.
Саме цього дня учасники протесту почали тіснити «беркутів» і зайняли приміщення Міністерства агрополітики.
Незабаром силовики покинули Жовтневий палац та Український дім. Приблизно в цей же час з’явилася інформація, що з готелю «Україна» по беззбройних громадянах почали прицільно стріляти. З професійної снайперської зброї.
Фото ФБ Майдан 18-20 лютого. Як усе було.
Фото ФБ Майдан 18-20 лютого. Як усе було.
Фото ФБ Майдан 18-20 лютого. Як усе було.
Герої Небесної сотні стали першими масовими жертвами протистояння корупційної влади та народу в Україні.
Під час початку військового конфлікту на Донбасі саме активісти Майдану стали одними з перших, хто поїхав на схід країни, щоб захищати Україну від вторгнення російсько-терористичних формувань.
Сьогодні у Києві та інших містах України проводяться меморіальні заходи, присвячені пам'яті загиблих героїв.