Щоб бодай якось захиститися від російських дронів на оптоволокні вздовж дороги до Костянтинівки зводять металеві сітки.
Костянтинівку кошмарять російські FPV-дрони на оптоволокні/ Фото: libkos
«Це зброя, яка змінила абсолютно все. Якщо використання звичайних FPV стало революцією, масштаби якої досі не в змозі осягнути потужні, але далекі від реальних бойових дій партнери, то FPV на оптоволокні - це та зброя, яка буквально занурює нас у всесвіт „Шаленого Макса“, де високим технологіям може протидіяти лише груба та примітивна сила», — пише в Instagram-сторінці libkos фотограф Костянтин Ліберов, який провів добу з підрозділом оптоволоконщиків 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу.
Він опублікував свіжі фото з Костянтинівки й розповів про дрони, які тероризують місцевих жителів.
За словами фотографа, протистояти дронам на оптоволокні нині можна дробовиком, або ж металевими сітками, які зводять вздовж дороги.
«Якщо заїхати сьогодні в Костянтинівку, то, на перший погляд, все не так і погано. Але лише на перший погляд. Місто повністю контролюється ворожими фпв на оптоволокні. Нитки — повсюди. Наче відносно ціле місто, з якого висмоктали життя, привид. Лише час від часу по розбитих дорогах на максимальній швидкості пролітають пікапи, з вікон та багажників яких висовуються хлопці із зарядженими дробовиками, направленими в небо», — пише Ліберов.
За його словами, дрон на оптоволокні неможливо знешкодити РЕБом. А єдиний варіант — збити його пострілом в повітрі, коли він вже бачить ціль й летить на неї. Це означає, що у такому випадку час йде на лічені секунди.
«Щоб краще зрозуміти, як це працює, я провів добу з підрозділом оптоволоконщиків 28 бригади. В ЗСУ ще не так багато бригад та підрозділів, що використовують в бойовій роботі цю технологію. По-перше, якщо звичайний фпв доволі дешевий, то саме оптоволокно дороге і постійно в дефіциті. По-друге, навчання займає час. Менш з тим, 28 бригада вже тривалий час успішно використовує оптоволокно в роботі, а хлопці розказали мені, як це працює», — пише Костянтин.
За його словами, принцип роботи нагадує дитячу машинку з дротовим пультом керування. Тільки тут дріт завдовжки в 10−15 км, а інколи вже й у 20. До самої машинки прикріплено кілька кг вибухівки, і розганяється вона до 100−150 км на годину.
«Якщо серйозно, то котушка оптоволокна чіпляється до звичайного фпв-дрона, далі оптоволокно підʼєднується до наземної станції, яка своєю чергою підʼєднується до пульта керування, — пише Костянтин. — Управління дроном, передача відео та телеметрії здійснюється не через радіо сигнал, як у звичайних дронів, а саме через оптоволокно, яке розмотується з котушки на борту дрона під час польоту. Технологія по своїй суті проста як двері й абсолютно смертоносна. Саме за нею майбутнє».
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!