Влада Шахового Донецької області придбала декілька тисяч комплектів малопомітної перешкоди на понад 25 млн грн. Контракт уклали з фірмою, яка за декілька днів до цього змінила власника та профіль діяльності.
Влада Шахового Донецької області придбала декілька тисяч комплектів малопомітної перешкоди на понад 25 млн грн/ колаж "Вчасно"
Днями Шахівська сільська рада закупила оборонні товари на 25 млн 801 тис. 200 грн. Йдеться про 3 тис. комплектів малопомітної перешкоди (МПП) розміром 10×10×1,4 м. Доставка має бути виконана до середини грудня, проте місце призначення залишається невідомим, повідомляє «Вчасно».
Закупівлю провели без тендеру через пряму угоду. Деталі укладеного контракту залишаються засекреченими. Відповідно до чинного законодавства, документи можна буде переглянути лише через 90 днів після завершення воєнного стану.
Договір уклали з ТОВ «Емполі транс» — компанією, яка раніше не мала досвіду участі у державних закупівлях. Цікаво, що лише за кілька днів до угоди фірма змінила власника та профіль діяльності.
Спочатку, у серпні 2022 року, «Емполі транс» зареєстрували для вирощування зернових культур. Однак перед укладанням контракту на понад 25 млн грн її новою власницею стала Збицька Марина Андріївна, яка також володіє благодійним фондом «Спільна справа Харків». Фонд зареєстрований після початку повномасштабного вторгнення, а його чистий прибуток у 2022 році склав майже 4,5 млн грн за даними opendatabot.
Хоча у видах діяльності «Емполі транс» зазначено виробництво виробів із дроту, компанія зареєстрована в офісному приміщенні у Києві, де розташовано ще десяток інших підприємств. Як і де фірма планує виготовляти 3 тис. комплектів малопомітної перешкоди — невідомо.
Загалом, за ці роки товариство не було помічено у корупційних справах, проте й не мало активної господарської діяльності. Але влада Шахового для багатомільйонного контракту обрала саме цю фірму.
Ця закупівля викликає багато запитань щодо прозорості. Вибір маловідомого постачальника без досвіду державних контрактів, зміна ним власника та профілю діяльності перед укладенням угоди, а також відсутність тендеру ставлять під сумнів обґрунтованість цього рішення.
Ця стаття стала можливою за підтримки програми «Голоси України», яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Європейським центром свободи преси та медіа та спрямована на підтримку українських медіа. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!