Газопостачання на Донеччині: підприємства вже подають заявки на відновлення блакитного палива

"Донецькоблгаз" вже приймає заявки від підприємств та бюджетних установ на відновлення газопостачання.

Газопостачання на Донеччині: підприємства вже подають заявки на відновлення блакитного палива/фото з відкритих джерел

Відновлення буде здійснюватися поступово

Відновити газопостачання одразу для всіх непобутових споживачів буде важко, тому підприємства просять бути терплячими. Відновлення буде здійснюватися поступово з виконанням усіх норм. 

"Для відновлення газопостачання необхідно подати лист до відповідного УГГ/відділення за місцем розташування об'єкта газоспоживання", – написали у повідомленні. 

У АТ "Донецькоблгазі" наголосили, що відновлення, подача та пуск природного газу на об’єкти газоспоживання будуть виконуватися тільки за певних  умов, з якими можна ознайомитись на сайті підприємства.

Окрім того, після довготривалої відсутності природного газу відновити газопостачання одразу для всіх непобутових споживачів Донецької області буде дуже важко. Відновлення буде здійснюватися поступово з виконанням всіх чинних норм чинного законодавства та Правил безпеки, тому споживачів просять з розумінням та відповідальністю поставитися до відновлення газопостачання в умовах військової агресії та воєнного стану.

Коли буде газ в оселях мешканців Донеччини?

Після звільнення Ізюма на газопроводі, яким постачали паливо на Донеччину, зараз активно проводяться ремонтні роботи. Газопровід проходить вздовж цього міста, і відновлення газопостачання на Донеччині можливе після того, як територію розмінують, а фахівці проведуть необхідні ремонтні роботи. Про це розповів мер міста Краматорськ Олександр Гончаренко. За його словами, ніхто на сьогодні не може оцінити тривалість ремонтних робіт, які має виконати Управління магістральних газопроводів, поки місцевість не розмінують і не встановлять рівень руйнувань газопроводу.

Раніше голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко під час брифінгу коментував можливе відновлення газопостачання на Донеччині. На початку повномасштабного вторгнення основний газопровід, через який здійснювалися постачання палива до регіону, знаходився у Луганській області, яку згодом окупували.

Внаслідок активних бойових дій пошкоджено резервний газогін, а побутові споживачі Донецької області до травня отримували резерви газу, після чого газопостачання повністю зупинили. Під час брифінгу Кириленко наголосив, що зараз проводяться ремонтні роботи, які дозволять відновити постачання палива на Донеччину.

За його словами, є два основні напрямки відновлення газопостачання. Результатом для мешканців області стане саме відновлення газопостачання, а не його процес. Тому розповідати про хід робіт в умовах воєнних дій він назвав  небезпечним.

Коли роботи закінчаться, ми обов'язково поінформуємо мешканців", — наголосив Кириленко і попередив, що ОВА підходить до опалювального сезону через розрахунок, що газу взимку в області не буде.

Нагадаємо, 23 травня на території Донецької області відключили централізоване газопостачання. Через пошкодження магістрального газопроводу, що розташований на окупованій території, та відсутність альтернативних джерел постачання палива, сотні тисяч побутових споживачів залишилися без газу.

Слідом за Донецькою областю без газопостачання залишилася Луганщина. Постачання блакитного палива на підконтрольну Україні територію припинилося з 25 травня 2022 року.

Через відсутність газопостачання та неможливість забезпечити мирних жителів опаленням на Донбасі було оголошено обов'язкову евакуацію цивільних.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!  
 

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev