Глава ДонОДА прокоментував балотуванням мерів Донеччини у Верховну Раду
Глава Донецької ОДА відповів на питання журналістів стосовно того, що одіозні чиновники та міські голови з Донеччини, які у 2014 році відкрито підтримували бойовиків, не понесли покарання та повертаються у велику політику, повідомляє ІА «Вчасно».
Будучи і співробітником СБУ, і чиновником, Куць бачив відсутність адекватного правосуддя і покарання для осіб, які були причетні до захоплення міст регіону.
«Так само обурююся з цього приводу. Я неодноразово виступав ініціатором, щоб подібні судові засідання проходили або виїзним трибуналом або іншим трибуналом на місці, або, щоб по цій справі просто змінювалися підсудні з інших регіонів України», — сказав Олександр Куць.
Нагадаємо, до Верховної Ради балотується підозрювана у сепаратизмі ексмер Слов’янська Неля Штепа, підозрюваний у корупції мер Добропілля Андрій Аксьонов, фігурант коррупційних розслідувань очільник Покровська Руслан Требушкін. Також до парламенту прагнуть потрапити мер Дружківки Валерій Гнтатенко, очільник Слов’янська Вадим Лях та керманич Маріуполя Вадим Бойченко.
ЧИТАЙТЕ: «Дні реваншу»: обвинувачена в сепаратизмі ексмер Слов’янська балотуватиметься до Ради
Нелю Штепу правоохоронці затримали у липні 2014 року. У жовтні того ж року їй було оголошено остаточну підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258−3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.
Ексочільниця Слов'янська обвинувачується у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.
У мережі досі доступне відео, на якому Штепа захищає сепаратистів і російських бойовиків зі зброєю, називаючи їх «нашими місцевими хлопцями».
Нині жінка увійшла до виборчого списку партії «Опозиційна платформа — За життя».
Міський голова Покровська Руслан Требушкін та мер Бахмута Олексій Рева примкнули до партії «Довіряй ділам». Вона заснована одіозними міським головою Харкова Геннадієм Кернесом та очільником Одеси Геннадієм Трухановим і сформована з мерів та робітників міських рад. Нещодавно партія «Довіряй ділам» об’єдналася з «Опозиційним блоком», а мер Покровська заявив про балотування до ВРУ.
Будучи в 2014-му році мером сусіднього Мирнограда, Руслан Требушкін відкрито підтримував Антимайдан у Києві і організовував мітинги в підтримку Януковича на Донеччині. Згідно з повідомленнями ЗМІ, також навесні 2014 року Руслан Валерійович, згадуючи анексію Криму, говорив, що «вдячний Путіну за те, що він зробив».
ЧИТАЙТЕ: Мер Покровська Руслан Требушкін балотуватиметься до Верховної Ради
Міський голова Дружківки Валерій Гнатенко балотується до Ради за своїм округом. Примітно, що у 2014 році мер публічно висловлювався за проведення незаконного референдуму і навіть пропонував облаштувати «виборчі дільниці для голосування». Ось вже 5 років Гнатенко знаходиться в конфронтації з місцевими проукраїнськими активістами.
ЧИТАЙТЕ: Підозрюваний у корупції мер Добропілля зібрався балотуватися до Ради
Одним із перших кандидатом в нардепи зареєструвався підозрюваний у корупції мер Добропілля Андрій Аксьонов. Він, користуючись службовим становищем, підписував табелі обліку робочого часу з неправдивою інформацією про відпрацьовану ним кількість годин. Так Аксьонов хотів приховати факт своєї регулярної відсутності на роботі для поїздок в анексований Крим.
За словами Куця, міські голови вважаються лідерами громадської думки і приналежність більшості з них до відверто проросійських партій може становити загрозу для національної безпеки.
«Справа кожного мера — до якої партії примикати. Вони — лідери громадської думки. І ті думки, які вони будуть нести населенню, матимуть наслідки для безпеки саме в донецькому регіоні. Ми чудово розуміємо, що проросійсько налаштованого населення тут достатня кількість», — впевнений Олександр Куць.