Цього року на навчання у 1 клас підуть 4 тис. школярів Донеччини, ще 6 тис. учнів закінчать 11 клас. Навчання в області буде повністю дистанційним.
Цього року на навчання у 1 клас підуть 4 тис. школярів/ Ілюстратвине фото
Навчальний рік на Донеччині почнеться 2 вересня й може тривати до 30 червня. Жоден навчальний заклад в області не працюватиме очно. Освітньо-консультаційні пункти також не працюватимуть через безпекову ситуацію. Про це на брифінгу розповіла директорка департаменту освіти та науки Донецької ОДА Тетяна Сідашева.
За її словами, цього року на навчання у 1 клас підуть 4 тис. школярів Донеччини. Орієнтовно випускників у 9 класів буде 9 тис., 11 класів — 6 тис.
«Кількість учнів у першому класі тепер становитиме не менше п’яти та не більше 24 учнів. На дистанційній, або індивідуальній формі навчання батькам тепер не потрібно надавати довідку про медичний огляд, — розповідає Тетяна Сідашева. — З початку нового навчального року будуть працювати 254 навчальних заклади загальної середньої освіти, в яких орієнтовно навчатимуться 80 тисяч учнів. Також в дистанційному форматі працюватимуть 156 закладів дошкільної освіти, в яких навчатимуться 6,3 тисячі вихованців. У 17 закладів професійно-технічної освіти навчатимуться понад чотири тисячі людей. Це попередні цифри».
Сідашева зазначила, що всі заклади освіти на Донеччині працюватимуть дистанційно. Вона додала, що з 2022 року Донецька область займалась релокацією закладів, і зокрема шість закладів професійно-технічної освіти з цих 17, релоковані до Дніпропетровської, Кіровоградської, Рівненської та Тернопільської областей. Там директори закладів організовують очне, або змішане навчання. Якщо батьки хочуть, аби дитина займалась дистанційно, то це можливо.
«У закладах передвищої освіти, їх 32, та 12 закладів вищої освіти цьогоріч навчатимуться 33,4 тисячі дітей, — розповідає Сідашева. — Решта закладів передвищої та вищої освіти вже виїхали з 2022 року до безпечних регіонів, більшість на Дніпровщину і заклади вищої освіти в більшості на західну частину України. Всі вони намагаються надавати освіту в змішаному та дистанційному форматах».
Забезпечення дистанційної освіти на Донеччині
Від 2022 року більше як десять тисяч пристроїв отримала Донеччина для навчання дітей, і більш як 4,5 тисячі пристроїв для вчителів.
«Ми завершили проєкт „DECIDE“, який ми супроводжували рік, й отримали 1960 ноутбуків, їх передали педагогічним працівникам, з першого вересня, вони працюватимуть на них. Також плануємо придбати пристрої для учнів певних категорій, можлива допомога надійде у вересні. Це значна кількість пристроїв», — розповіла Сідашева.
Також вона зазначила, що отримали вже більше як 85% нових підручників для учнів 7 класу й дітей з особливими освітніми потребами, а також ті підручники для 5 та 6 класів, які не отримали торік.
Відомо, що на Донеччині з початку повномасштабного вторгнення 855 закладів освіти були пошкоджені, це 74% від довоєнної кількості. Повністю зруйновані 192 заклади.
Також цьогоріч в освітніх закладах працюватимуть близько 8 тис. вчителів, у 2023 році було трохи більше, ніж 8 тисяч. До повномасштабного вторгнення в закладах загально середньої освіти працювали більш як 14 тисяч вчителів.
«Якщо прорахувати за 2022, 2023 роки, то кількість вчителів скоротилась майже на тисячу. За цей рік в середині вересня ми знатимемо скільки цього року звільнились, або перейшли до інших закладів в інших регіонах. Цього року вчителів вистачає», — уточнила Сідашева.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!