Ілюстративне фото: www.teremm.ru
За матеріалами Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях, минулого року було встановлено незаконне заволодіння бюджетними грошовими коштами в період з жовтня по грудень 2019 керівництвом комунального підприємства «Покровськтепломережа». Про це свідчить відповідна ухвала суду, повідомляє «Вчасно».
За гроші громади було придбано твердопаливні пальники для модернізації модульних мінікотелень для забезпечення теплом об’єктів сфери освіти на території Покровська в суму понад 1,5 млн грн.
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. У Покровську влада віддала 40 млн грн за неіснуючі мінікотельні
Примітно, що впродовж слідства Покровська міська рада та її структурні підрозділи не раз відмовляли правоохоронцям у наданні запитуваної інформації.
Крім того, керівництво місцевого відділу освіти відмовляло слідчим в огляді пальників. Слідству обмежували доступ до мінікотелень на території навчальних закладів міста.
Слідчим про справі було призначено проведення судової економічної експертизи. У квітні цього року було отримано відповідний висновок експерта. Як йдеться в ухвалі, планується погодження з прокурором повідомлення про підозру можливим винуватцям.
Кримінальне провадження відкрите за ознаками можливого привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Оскільки досудове розслідування кримінального провадження неможливо закінчити у встановлений законом строк, нещодавно слідство клопотало про продовження його строку.
Суд задовольнив клопотання та продовжив строки досудового розслідування до січня 2022 року.
Зазначимо, робота мінікотелень у Покровську нещодавно також стала об’єктом перевірки Державної аудиторської служби.
ЧИТАЙТЕ: Аудитори перевірили Покровський відділ освіти: факти неефективного використання бюджету
Як йшлося у висновках перевірки, неприйняття належного управлінського рішення з боку керівництва відділу освіти призвело до неналежного використання у 2018−2021 роках 13-ти блочних модульних мінікотелень вартістю понад 37 млн грн.
Як наслідок, були здійснені непродуктивні видатки на оплату праці кочегарів, які обслуговували роботу котелень, у розмірі 3,7 млн грн, та непродуктивні видатки щодо списання палива на роботу котелень на суму понад 12 млн грн.