Фото відділу освіти: сайт Покровської міської ради
Державний фінансовий аудит було проведено стосовно виконання бюджетних програм відділом освіти Покровської міської ради за три останні роки, повідомляє «Вчасно».
Як йдеться у висновках аудиту, внаслідок непроведення оптимізації мережі загальноосвітніх шкіл відділом освіти було упущено вигод на 1,6 млн грн.
У 2020 році чиновники з освіти придбали за 1,5 млн грн кухонне обладнання для шкіл. При цьому трьома закладами освіти обладнання так і не було введене в експлуатацію та фактично не використовується.
Також десятьма освітніми закладами не підключено та не використовується 10 комплектів мережевого обладнання, які були придбані ще в 2019 році. Зазначені факти призвели до неефективного використання бюджетних коштів.
Видатки на виготовлення проєктно-кошторисної документації по чотирьох договорах з проєктувальниками, по яким будівельні роботи в подальшому не були виконані (та не заплановані на виконання у 2021 році) у розмірі 836 тисяч гривень, також свідчать про неефективне використання бюджетних коштів.
У 2018−2021 роках відділом освіти не забезпечено виконання натуральних норм харчування вихованців дитячих садочків та учнів шкіл та здійснені непродуктивні видатки у розмірі понад 378 тисяч гривень через придбання овочів за цінами, що перевищують середні споживчі ціни по Донецькій області, і внаслідок закупівлі консервованих овочів за цінами, що перевищували ціни на аналогічні свіжі овочі у літній період.
«Недосконала система внутрішнього контролю, відсутність у відділі освіти підрозділу внутрішнього аудиту не сприяє ефективному плануванню та витрачанню бюджетних коштів в рамках виконання бюджетних програм», — йдеться у висновках аудиту.
Зокрема відсутність належного контролю за відображенням в бухгалтерському обліку даних щодо розрахунків за теплопостачання з «Покровськтепломережею» призвело до непродуктивних витрат понад 823 тисяч гривень.
Неприйняття належного управлінського рішення з боку керівництва відділу освіти призвело до неналежного використання у 2018−2021 роках 13-ти блочних модульних мінікотелень вартістю понад 37 млн грн. Як наслідок, були здійснені непродуктивні видатки на оплату праці кочегарів, які обслуговували роботу котелень, у розмірі 3,7 млн грн, та непродуктивні видатки щодо списання палива на роботу котелень на суму понад 12 млн грн.
Наостанок покровським чиновникам з освіти аудиторами були надані пропозиції щодо усунення порушень. Та чи прислухаються можновладці до них — покаже час.