Кабмін змінив процедуру бронювання чоловіків на підприємствах: що треба знати

Деякі українці під час воєнного стану та мобілізації мають можливість отримати бронь на роботі для відстрочення від призову до армії. Нещодавно Кабінет міністрів України ухвалив деякі зміни до порядку бронювання чоловіків на підприємствах.

Кабмін змінив процедуру бронювання чоловіків на підприємствах/ Ілюстративне фото

Уряд змінив процедуру затвердження списків військовозобов'язаних для бронювання, яке тепер відбуватиметься через Міністерство оборони, а не через Генеральний штаб. Про це йдеться у відповідній постанові.

Згідно з цим рішенням, центральні органи виконавчої влади, після отримання списків заброньованих від підприємств, проводитимуть їх перевірку на наявність повного переліку, аргументації та відповідності вимогам щодо кількості.

Після цього вони подаватимуть ці списки на розгляд Міністерства оборони.

Інших значних змін поки не відбулося. Сам процес бронювання залежатиме від рішення Міністерства економіки, як і раніше.

Хто може отримати бронь?

До осіб, які можуть отримати бронь від призову на військову службу, належать:

— всі військовозобов'язані державні службовці категорії А. Також державні службовці категорій Б та В, але не більша частина загальної кількості військовозобов'язаних працівників;

— працівники органів державної влади, судів, Національної поліції, ДБР, НАБУ, ДСНС, БЕБ;

— співробітники підприємств, для яких встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);

— працівники установ, які мають критичне значення для забезпечення потреб ЗСУ та функціонування економіки та життєдіяльності населення в особливий період.

До критично важливих підприємств зараховують ті, які відповідають певним критеріям:

— сума сплачених податків перевищує еквівалент 1,5 млн протягом року;

— сума надходжень у іноземній валюті за рік перевищує еквівалент 32 млн;

— підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

— підприємство має важливе значення для галузі національної економіки;

— відсутність заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ);

— середня заробітна плата застрахованих осіб-працівників на підприємстві протягом останнього календарного кварталу становить не менше середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 року;

— підприємство є резидентом Дія Сіті.

Як здійснюється бронювання?

Процедуру бронювання здійснюють працівники відділу кадрів підприємства. Вони складають відповідний лист зі списком військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню. Цей лист надсилається відповідному державному органу, до якого підпорядковується підприємство, або до відповідної профільної структури, якщо це комунальне підприємство.

Потім документи погоджуються з Міністерством оборони й направляються до Міністерства економіки, яке приймає відповідний наказ про бронювання.

Після отримання наказу на підприємстві складають витяг з наказу і надсилають його до ТЦК для реєстрації заброньованих осіб у спеціальному військовому обліку.

Процесом бронювання займаються працівники підприємств, відповідальні за кадрову роботу. Особам, які підлягають бронюванню, не потрібно самостійно звертатися за цією процедурою.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev