За 7 місяців 2024 року на Донеччині зареєстровано 13 випадків кашлюка та один випадок епідемічного паротиту. Для запобігання інфекційних хвороб на Донеччині проводять щеплення населення.
За 7 місяців 2024 року на Донеччині зареєстровано 13 випадків кашлюка та один випадок епідемічного паротиту/ Ілюстративне фото
Попри активні бойові дії у прифронтових зонах під обстрілами досі лишаються жити мирні люди. Вони виживають у край поганих умовах, які сприяють поширенню різних інфекцій й відповідно хвороб.
Зокрема, цьому сприяє обмежений доступ до води, умов дотримання особистої гігієни та обмеженість в медичній допомозі. Про це у коментарі «Вчасно» розповіла завідувачка відділу імунопрофілактики Донецького обласного центру контролю Міністерства охорони здоров’я України Галина Шишова.
«Також на високий ризик поширення інфекційних захворювань впливає й перебування великої кількості людей одночасно у сховищах, потягах, тимчасових прихистках. Такі умови сприяють розвитку кору краснухи, епідемічного паротиту, поліомієліту, дифтерії, кашлюку. Ці хвороби можуть швидко поширюватися при скупченнях населення. При пораненнях та травмах існує ще й високий ризик заразитися правцем та вірусними гепатитами B та С».
Які інфекційні захворювання фіксують на Донеччині?
За словами Шишової, цього року в регіоні відмічається ріст захворюваності на гострі кишкові інфекції, сальмонельоз, вірусні гепатити B та С.
«За 7 місяців 2024 року на Донеччині зареєстровано 13 випадків кашлюка, за аналогічний період 2023-го було зареєстровано лише один випадок, — каже Галина. — Питома вага дітей серед захворілих на кашлюк складає понад 92%».
Відомо, що на Донеччині випадки кашлюку вже зареєстровані у таких населених пунктах:
— м. Краматорськ — 4,
— м. Покровськ — 2,
— м. Дружківка — 1,
— м. Добропілля — 3,
— Бахмутська ОТГ — 1,
— м. Слов’янськ — 2.
Також відомо про зареєстрований один випадок епідемічного паротиту.
З метою попередження спалахів інфекційних хвороб, яким можливо запобігти шляхом вакцинації, в центрах первинної медико-санітарної допомоги області нині проводять щеплення.
«Вакцин проти туберкульозу, вірусного гепатиту B, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гемофільної інфекції в Донецькій області достатньо, — пояснює Галина Шишова. — За потреби ще вакцин, ми формуємо заявки та надсилаємо їх до Центру громадського здоров’я МОЗ України. Так 27 липня нам вже надійшли необхідні вакцини, яких не вистачало».
Разом з цим для лікування хворих на дифтерію на складі Донецького ОЦКПХ, зберігається запас протидифтерійної сироватки.
«На щастя, випадки захворювання на дифтерію, правець в області тривалий час не реєструються, — додає Галина. — Також для запобігання захворюванню на сказ та антирабічного імуноглобуліну, нам привозять вакцину, яка потім надходить до закладів охорони здоров’я й вже там проводяться щеплення людям, які постраждали від укусів тварин».
За словами Шишової, профілактичне щеплення населення, особливо в нинішніх умовах, є важливе, адже воно може суттєво вплинути на зниження інфекційної захворюваності.
«За 6 місяців 2024 року виконання обсягів щеплень на Донеччині в цілому становило 51,3%. З метою попередження епідемічного ускладнення з кашлюку, дифтерії, правця затверджено також регіональний план проведення додаткових заходів з імунізації населення на Донеччині, — каже Галина. — А з 1 серпня цього року в Україні ввели ще додаткові заходи з імунізації населення. Цільовою групою є діти до 17 років та дорослі, які не мають щеплень відповідно Національного календаря щеплень».
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!