Одним з найзатребуваніших документів, з яким стикаються переселенці, є довідка про взяття на облік ВПО. Які зміни потрібно вносити до довідки ВПО?
Фото: КримSOS
«Добрий день! Ми з донькою є внутрішньо переміщеними особами. Маємо оформлені довідки ВПО. Цього місяця доньці виповнюється 14 років, і їй потрібно отримати паспорт, я також хотіла б одразу замінити свій паспорт у вигляді книжечки на ID-картку. Чи потрібно буде нам після цього вносити зміни до довідки ВПО?», — з таким питанням до правозахисників звернулася переселенка.
Роз’яснення публікує Юридичний порадник для ВПО.
Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка діє безстроково, крім випадків, коли є підстави для її скасування.
Так, до відомостей, які містяться в довідці ВПО, серед іншого, належать і реквізити документа, який посвідчує особу (паспорта громадянина України, посвідки на постійне місце проживання, свідоцтва про народження дитини тощо), а сама довідка пред’являється разом з паспортом громадянина України або іншим документом, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтвом про народження дитини.
Тобто, довідка ВПО не є документом який посвідчує особу, а лише є підтвердженням того, що:
При цьому законодавство передбачає обов’язок переселенця:
1. Інформувати орган соціального захисту населення про:
У разі втрати або псування «паперового» примірника довідки переселенець може звернутися до органу соціального захисту населення для отримання дублікату довідки. Так само, ВПО може звернутися за «паперовою» довідкою у разі потреби, якщо постановка на облік ВПО була здійснена онлайн у Дії.
Якщо змінено:
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!