Фото: журналіст Петро Чумаков
Компанія олігарха Ріната Ахметова ДТЕК передала управління шахтами «Добропіллявугілля» новоствореному державному підприємству «Добропіллявугілля-видобуток». Про це повідомляє пресслужба компанії.
ЧИТАЙТЕ: Міненерго створило у Добропіллі нове шахтне держпідприємство
«25 січня, як передбачено Постановою КМУ № 1215, було завершено процес повернення шахт „Добропіллявугілля“ з оренди ДТЕК в управління державою. Відповідні акти підписали новостворене державне підприємство „Добропіллявугілля-видобуток“, Фонд державного майна України та ДТЕК Добропіллявугілля», — йдеться у повідомленні.
Як заявляють у компанії, домовленість припинити договір оренди шахт «Добропіллявугілля» була досягнута в результаті рішення Кабінету Міністрів України про створення вертикально інтегрованої компанії за участю ПАТ «Центренерго» і державних вугледобувних підприємств.
Цілісний майновий комплекс «Добропіллявугілля» знаходився в оренді ДТЕК з 2010 року. Про те, що приватна компанія Ахметова ДТЕК зупиняє роботу найпотужніших у країні шахт та гірничо-збагачувальних комбінатів, стало відомо весною 2020 року.
ЧИТАЙТЕ: Чому ДТЕК зупиняє вугільну промисловість, або Гігавати енергокризи
З першого квітня минулого року компанія ДТЕК вивела у простій (зупинила усі виробничі процеси, крім підтримки життєдіяльності) шахти «Добропіллявугілля». У червні добропільські гірники декілька разів виходили на мітинг через це.
Життя одразу чотирьох шахтарських міст з населенням у понад 70 тисяч мешканців — Добропілля, Білецьке, Білозерське, Новодонецьке — опинилося на межі зупинки. Адже останнє століття тут усе оберталося навколо шахт. Під загрозою зриву опинилося виконання місцевих бюджетів.
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. На Донеччині гірники знову перекрили трасу через простій шахт
У компанії назвали причиною зупинки своїх підприємств системну кризу в енергетичній галузі України. Однак ймовірно сталося це тому, що зелена енергетика у шкалі пріоритетів олігарха Ахметова давно потіснила «чорне золото». Тому вугільні підприємства йому стали просто не потрібні.
Наразі управління цілісним майновим комплексом від ДТЕК «Добропіллявугілля» перейшло до новоствореного державного підприємства «Добропіллявугілля-видобуток». Як заявляють у компанії Ахметова, персонал ДТЕК «Добропіллявугілля» у повному обсязі працевлаштований в ДП «Добропіллявугілля-видобуток», що дозволило держпідприємству вже з 26 січня 2021 почати видобуток вугілля.