Люди, які повернулися з полону, мають пройти процедуру реабілітації. Для цього Уряд ухвалив відповідний порядок, за яким можна пройти комплексне відновлення.
Особи, які повернулися з полону пройдуть вдосконалену процедуру реабілітації/ Ілюстративне фото
Уряд ухвалив постанову про порядок проведення відновлювальних заходів, заходів з адаптації, підтримки осіб, які повернулися з полону.
«Тепер робота з відновлення особового складу проходитиме комплексно, з наданням медичної, реабілітаційної, психологічної допомоги та соціальних послуг. Порядок пропонує унікальну модель повної діагностики, безперервний процес лікування та реабілітації», — пояснюють у Коордштабі.
Зокрема планується, що відновлення відбуватиметься за єдиними стандартами у спеціалізованих центрах та визначених МОЗ закладах охорони здоров’я. Буде пропрацьовано логістику: на переміщення пацієнтів витрачатимуть мінімум часу. За основу розроблених алгоритмів взяли натівські процедури.
Відповідна постанова передбачає:
— «удосконалення та впорядкування механізму першочергових заходів із забезпечення соціального захисту зазначених осіб;
— визначення переліку заходів з організації надання медичної, реабілітаційної та психологічної допомоги таким особам;
— затвердження вимог до центрів реінтеграції, які забезпечують надання медичної, реабілітаційної та психологічної допомоги особам, які були звільнені з полону".
Реінтеграцією з постізоляційним супроводом звільнених військовополонених займатимуться Міноборони, МВС, СБУ, УДО України та Служба зовнішньої розвідки. Питання звільнених цивільних візьмуть на себе МОЗ, Мінсоцполітики, МВС, СБУ.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що загалом в російському полоні нині залишаються приблизно 28 тис. українців — військових, цивільних, дітей.
За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед них близько 14 тисяч цивільних. При цьому підтверджено місцеперебування лише 1,6 тис. осіб, а повернути вдалося 147 цивільних.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!