Фото з відкритих джерел
Починаючи з грудня 2018 по лютий 2019 років, в Донецькій області відбудеться дослідження проблем та потреб громади за її участі. Актуальність проведення подібної соціології підтверджують результати дослідження ПРООН «Безпека і правосуддя в Україні: перспективи громад трьох областей».
Проблеми, пов’язані з різними аспектами безпеки, дійсно хвилюють людей та охоплюють значно ширше коло питань, аніж люди звикли сприймати. Зокрема, до сфери громадської безпеки також відносяться часто замовчувані проблеми домашнього насильства або ж недбалого ставлення до дітей, порушення прав людей з інвалідністю, людей літнього віку, внутрішньо переміщених осіб та інших найбільш вразливих представників наших громад.
ЧИТАЙТЕ: ОТГ Донеччини увійшли до рейтингу найбагатших громад України
На важливі для людей запитання шукатимуть відповіді члени Робочих груп із громадської безпеки і соціальної згуртованості, створених за підтримки Програми відновлення і розбудови миру ООН.
Робоча група із громадської безпеки і соціальної згуртованості об’єднує активних мешканців і мешканок громади, лідерів громадських організацій, представників органів місцевої влади та самоуправління, соціальних служб, освіти, медицини, поліції, служби з надзвичайних ситуацій, інших організацій, що надають безпекові послуги, для пошуку спільних скоординованих рішень по створенню безпечного середовища у громадах. Група функціонує як діалогова платформа, уповноважена громадою спільно визначати потреби, проблеми і ресурси, а також шукати ефективні відповіді на проблеми громадської безпеки.
Саме з цією метою Робочі групи розпочали створення Профілів громад. Відтак, кожен мешканець громади матиме можливість взяти участь у комплексному дослідженні громадської думки, висловити своє бачення, озвучити потреби, звернути увагу на проблеми, що існують у громаді. Це стане можливим завдяки активній участі мешканців та мешканок області у фокус-групах, опитуванні щодо основних проблем громадської безпеки і соціальної згуртованості, а також у картуванні громади.
Залученість ширшого кола громадян, різних за віком, статтю, релігійними вподобаннями, сприяє соціальній згуртованості громади. Ці одиниці залежні одна від одної. Тож така зацікавленість самих людей у житті свого міста, його розвитку — важлива задля більш ефективного та комплексного зростання громад. Тому представники Робочих груп закликають мешканців Донеччини до участі в дослідженні громадської думки та активно висловлювати свою позицію.