Як селища Луганщини долають наслідки наступу бойовиків / Фото Євгеній Каплін
Бойовики так званої «ЛНР» пішли у наступ біля Новотошківського й Оріхового вранці 18 лютого — о 5 години ранку вони почали обстріл українських позицій, снаряди розривалися на полі біля Новотошківського та на єдиній дорозі, що зв'язує селища з українськими територіями, повідомив ІА «Вчасно» голова гуманітарної місії «Проліска» Євгеній Каплін.
За його словами, осколки розліталися по Новотошківському, а в Оріховому вибухами вибило кілька вікон.
«Люди не пам'ятають таких боїв з 2014 року, — розповів волонтер. — Керівник Новотошківської ВЦА Дмитро Кондратьєв розпорядився, щоб всі жителі селища спустилися в підвали, він особисто патрулював вулиці. Завдяки цьому ніхто в селищі не постраждав».
Євгеній Каплін повідомив, що в той день о 5 годині ранку у селище прибула машина з хлібом. Коли бойовики почали обстріл, водій разом з місцевими жителями ховався у підвалі майже 6 годин, поки тривав бій. Після цього постачальник хліба відмовився працювати з торговельними точками у прифронтових селищах.
«Частина людей вчора ховалася у підвалі під будівлею військово-цивільної адміністрації, де бомбосховище було обладнано електрогенератором, — розповів волонтер. — Завдяки наданому нашою місією потужному дизельному електрогенератору на випадок загострень, в разі відсутності електроенергії, від нього є можливість живити вишку мобільного зв'язку, що забезпечує сигнал мобільного зв'язку в селищі. Під час обстрілу у Новотошківському у літнього чоловіка стався серцевий напад, також двоє літніх людей у Оріховому звернулися до фельдшера через проблеми з тиском та серцем».
Євгеній Каплін зазначив, що у Новотошківському наразі мешкають 60 дітей, у Оріховому — 11.
Зараз транспортне сполучення селищ з українськими територіями відновлене, але постачання хліба у селища нема.