Міста-примари: чи є шанс пережити зиму у мешканців окупованих міст Луганщини
Про безвихідь повідомляється навіть на «республіканських» інтернет-ресурсах.
У деяких будинках нещодавно почався замір вікон для їхньої заміни, десь скління вже з'явилося. Проте, як зазначають самі пропагандисти, відновлення йде повільно, а про капітальну реконструкцію частково вцілілих будівель чи знесення зруйнованих невідомо взагалі нічого.
Електрика є лише у частині будинків, і людям доводиться заряджати телефони від генераторів. З водою ситуація не покращується: до середини вересня водопостачання відновлено у поодиноких будинках, а тиску вистачає на забезпечення лише нижніх поверхів.
З усіх міст Сєвєродонецької агломерації найважча ситуація склалася у Лисичанську, — повідомляють проросійські ресурси. У місті відсутні газ, вода та електрика, виникають великі перебої зі зв'язком. В бідах розбитого міста рашисти традиційно звинувачують ЗСУ. Про відновлення житлового фонду або інших установ поки не йдеться.
Місто тривалий час піддавалось обстрілам з боку «другої непереможної армії». Після встановлення тимчасового контролю над містом окупанти та призначені ними гауляйтери обіцяли місцевим швидке відновлення сфери ЖКГ. Наразі становище в місті пропагандисти називають кращим, ніж у Лисичанську: є газ, вода та електрика, але виникають проблеми зі зв'язком. Про реконструкцію житла практично нічого невідомо.
В усіх містах не здійснюється вивіз сміття, проте людей, зокрема у Сєвєродонецьку, примушують до п'ятничників — безоплатних громадських робіт з прибирання вулиць.
На тлі наближення холодів можливість життя в місті наближається до нуля: розбиті стіни та вибиті вікна унеможливлюють створення належних для існування в помешканні умов. Проросійські ЗМІ логічно зазначають, що на порядку денного агломерації гуманітарна катастрофа, уникнути якої майже неможливо. Людям доведеться покидати свої домівки, переїжджати в навколишні села та шукати вціліле після наступу росіян житло із пічним опаленням.
Своєю чергою, це тягне за собою екологічну катастрофу: аби обігріти помешкання, люди інтенсивніше вирубатимуть ліси, лісосмуги та посадки, яких після масштабних пожеж 2020 року залишилось обмаль.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!