Військове керівництво України може призвати на службу близько 5 млн чоловіків, з них понад 2,5 млн готові до мобілізації.
Військове керівництво України може призвати на службу близько 5 млн чоловіків/ Ілюстративне фото
За два роки війни Україна втратила 31 тис. українських захисників. Такі цифри озвучив президент Володимир Зеленський. Відповідно до цього військове керівництво планує поповнити свої резерви, мобілізувавши 400-500 тис. осіб.
Журналісти texty.org.ua детально проаналізували кількість чоловіків в Україні, та хто з них підлягає призову. За їх даними, всього в державі проживало 10,4 млн чоловіків. З них нині можна призвати на службу близько 5 млн.
«Загалом у Силах оборони на сьогодні перебуває щонайменше 1,1 млн людей. За дуже приблизними оцінками, наші втрати загиблими й пораненими становлять ≅200−300 тис. людей», — пише texty.org.ua.
Через окупацію мобілізаційний резерв України втратив 569тис. чоловіків. Це населення окупованих територій без внутрішньо переміщених осіб. Разом з цим за кордон виїхало близько 659 тис. чоловіків працездатного віку.
Чоловіків призовного віку з інвалідністю в Україні на сьогодні 1,02 млн. Близько 125 тис. доглядає за дитиною або дорослим з інвалідністю — вони не входять до мобілізаційного резерву. Ще 123 тис. — багатодітні батьки.
«Студентів-чоловіків денної форми навчання, на яких поширюється відстрочка від призову нині 408 тис. Науковців, викладачів та вчителів — 107 тис.», — пишуть журналісти.
Разом з цим Форбс повідомляв про 528 тис. заброньованих чоловіків. Також за даними Ради Європи, є ще 26,6 тис. засуджених чоловіків.
«Нині призову підлягають чоловіки віком від 27 років. Загалом маємо близько 1,68 млн чоловіків віком від 18 до 26 років. За нашими оцінками, від мобілізаційного резерву потрібно відняти трохи більш як половину — 707 тис. чоловіків віком 18−26 років, що не належать до інших груп, які ми вже враховували.», — додають texty.org.ua.
Разом з цим, за словами голови ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочко, нині на війну готові йти близько 2,5 млн чоловіків. Такі цифри він озвучив на основі результатів січневого соцопитування чоловіків. Зокрема було опитано 400 осіб, з них 48% сказали, що не готові йти до війська, майже 35% - навпаки, готові, а 17% респондентів важко було відповісти.
«На другому році війни ми бачимо, що 50% готові сприйняти питання мобілізації як процес, на який вони погодяться. Насправді це та золота середина, про яку ми говоримо, враховуючи те, що в нас шалено попрацювала російська пропаганда, пори те, що в нас уже велика кількість людей служить.
Якщо розраховувати, що мобілізаційний ресурс у нас в Україні близько 5 мільйонів, і мільйон уже пішов служити, то ми можемо говорити, що з тих, хто залишився, це насправді готових так чи інакше нести військову службу — понад 2,5 мільйона. Нехай навіть два мільйони", — зазначив Тимочко.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!