Фото з відкритих джерел
Аналітики порталу «Слово і діло» проаналізували, які борги із зарплати накопичилися в Україні та окремо за областями протягом 2014−2019 років.
Протягом п’яти років борги із зарплати в Україні здебільшого зростали. У 2014 році загалом у країні заборгованість становила 753 млн грн. Наступного року спостерігалося найбільше зростання (на 75%) боргів із зарплати, що дорівнювали 1 млрд 320 млн 100 тис. грн.
Усі п’ять років найбільші борги із зарплати були в Луганській області. Цього року вони трохи скоротилися (з 505 млн грн у січні до 457 млн грн у квітні).
На другому місці по заборгованості — Донецька область. Причому Донеччина не набагато відстає за боргами від Луганської. На початку року жителі області не отримали зарплат на 467 млн грн, у лютому цей показник зріст до 513,6 млн грн, випередивши Луганську область, однак у березні борг скоротився до 465 млн грн, а в квітні — до 462,9 млн грн.
До п’ятірки областей із найбільшими зарплатними боргами також увійшли регіони, де розвинута промисловість: Сумська, Харківська та Запорізька області. Найменші борги із зарплат у Житомирській, Закарпатській та Чернівецькій областях. Хоча слід зазначити, що в цих регіонах немає великих підприємств і загалом і з робочими місцями великі труднощі, через що люди масово їдуть на заробітки за кордон.