Як повідомляється на сторінці Центру громадського здоров’я України в Фейсбуці, наразі діагностування на COVID-19 в Україні проводять щонайменше 49 лабораторій, включно із приватними. Станом на 12 травня усього досліджено 187 307 зразків методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції).
Лабораторії Донеччини та Луганщини, згідно з оприлюдненою інформацією, провели найменше таких досліджень — 1954 та 894 тести відповідно.
«Це пов’язано з тим, що лабораторія в місті Маріуполь, її потужність максимальна — 12 досліджень за добу, а лабораторії у Слов’янську — максимально, що вони робили, це 104 або 108 досліджень за добу. Ну от порахуйте, скільки часу працює та чи інша лабораторія, і вийдуть ці цифри», — пояснив показники Донецької області заступник начальника управління стратегічного розвитку охорони здоров'я Департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації Олександр Педенко.
Він зазначив, що невдовзі в області почне роботу третя лабораторія для ПЛР-досліджень, тому кількість тестувань має збільшитися.
Загалом, по Україні найбільше ПЛР-досліджень станом на 11 травня провели:
— ДУ «Київський міський ЛЦ МОЗ України» — 15 984;
— ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» — 12 093;
— ДУ «Чернівецький ОЛЦ МОЗ України» — 11 247;
— ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» — 9 019;
— ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України» — 8 675.
У ЦГЗ зазначають, що відповідно до наказів Міністерство охорони здоров'я України, тестуванню підлягають:
— люди, яким встановлено підозру на COVID-19;
— люди, які контактували із пацієнтом з підтвердженим COVID-19;
— пацієнти із пневмонією;
— медпрацівники (кожних 5 днів);
— пацієнти, що одужали (для зняття діагнозу).
Лабораторне тестування є єдиним видом діагностики, який підтверджує діагноз COVID-19. Результати швидких тестів не рекомендовано для встановлення діагнозу.