Політична безпека та довіра до влади: опубліковані результати дослідження на Донбасі | фото ІА "Вчасно"
Так, у порівнянні з 2018 роком, рівень політичної безпеки у Донецькій та Луганській областях значно збільшився — 4.8 з 10, повідомляється на сторінці Демократичне врядування у Східній Україні в Фейсбуці.
Це означає, що люди почуваються у більшій безпеці висловлювати власні політичні погляди та збиратись з однодумцями. Проте, 70% досі вважає, що влада не готова чути точки зору, котрі відрізняються від її власних.
Найнижчий показник політичної безпеки зафіксовано у Мар'їнці. Найвищий — у Краматорську.
ЧИТАЙТЕ: Кожен четвертий житель Маріуполя давав хабар чиновнику — дослідження
При цьому довіра жителів Донбасу до всіх інституцій в Україні зростає. Найбільше мешканці Донецької та Луганської областей довіряють громадським організаціям — 5.4 із 10. Але довіра до органів центральної влади зростає найстрімкіше — з 1.7 до 4.2, з найбільшим стрибком рівня довіри до Президента — з 10% до 61%.
Найвищий рівень довіри до центральних органів влади — в Костянтинівці, найнижчий — у Мар'їнці.
Також мешканці Донецької та Луганської областей стають менш скептичними щодо впровадження реформ. Водночас, скептицизм досі залишається дещо високим (5.8), та більш ніж 60% вважають, що реформи в Україні не принесуть користь простим людям. Найбільш оптимістичними щодо впровадження реформ є люди віком 18−35 років.
Зазначається, що індекс SCORE був розроблений на Кіпрі компанією SeeD у тісному партнерстві з USAID та ООН, і з тих пір використовується майже у 20 країнах світу. З 2016 року USAID проводить національне дослідження SCORE в Україні, тоді як ООН проводить деталізоване саме для сходу України.