Попри війну в Україні, шахраї активно викрадають гроші у людей. Аби не потрапити на гачок, варто оплачувати послуги чи товар у перевірених продавців.
Аферисти представляються працівниками банку/ Ілюстративне фото з відкритих джерел
Від початку року зареєстровано понад 1500 повідомлень про шахрайства. За цей період злочинці виманили у громадян більше 31 млн грн. Найчастіше люди втрачають гроші при покупці автомобілі через інтернет, повідомляє ГУНП в Донецькій області.
«Щотижня до поліції звертається від 20 до 30 громадян із заявами про шахрайські дії. Від початку року в області відкрито 615 кримінальних проваджень за фактами шахрайств», — йдеться у повідомлені.
— Людей обманюють під час покупки товарів через інтернет. З початку року зареєстровано 110 таких випадків. Намагаючись придбати товар, громадяни перераховують «продавцям» чималі суми.
— Викрадають гроші із банківських карток. Злочинці діють під виглядом працівників банка. В поліції Донеччини зафіксовано 101 звернення.
Шахраї наживаються на продажі бійцям неіснуючих автомобілів, амуніції, виманюють гроші під приводом допомоги в розшуку безвісно зниклих захисників тощо.
Правоохоронці закликають — відчувши небезпеку або потрапивши у нестандартну ситуацію, будьте пильними та керуйтесь здоровим глуздом.
— Надійно зберігайте та не розголошуйте PIN-код до своєї платіжної картки. Регулярно змінюйте PIN-код. При введенні PIN-коду обов’язково прикривайте клавіатуру, щоб його неможливо було зчитати за допомогою встановленої шахраями мікровідеокамери.
— Створіть складний пароль до електронної пошти, соцмереж та інтернет-банкінгу. Складний пароль може містити 8 і більше символів, прописні та малі літери, цифри та спеціальні символи. Створюйте унікальний пароль для кожного сервісу. Не використовуйте загальновідомі комбінації паролів або особисту інформацію.
— Не розголошуйте усі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку. Тримайте в секреті цифри на зворотній стороні картки, коди банків та мобільних операторів. Підключайте SMS-сповіщення стосовно операцій з платіжною карткою. Виберіть iндивiдуальнi лiмiти на операції з вашою платіжною карткою. Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернеті.
— Купуйте онлайн на перевірених сайтах.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!