Фото: dn.gov.ua
Комунальне підприємство «Дирекція з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель» в результаті тендерних торгів уклало угоду з фірмою з Дружківки «Інтех-буд союз», пише Вчасно.
Остання має виконати реконструкцію технологічної частини каналізаційних очисних споруд у Волновасі. Коштуватиме це обласному бюджету 60,2 мільйона гривень.
Фірма вдруге за останні два місяці виграє чимале замовлення у цієї структури, а її ділові зв'язки можуть свідчити про наближеність до кола колишніх впливових донецьких «регіоналів».
В торгах за підряд єдиним її конкурентом стала товка «Авто-М» із Запоріжжя. Важливо зазначити, що фірми не намагались конкурувати одна з одною."Інтех-буд союз" обіцяє виконати роботи до кінця року.
Як повідомляли раніше, «Інтех-буд союз» в червні цього року отримало від «Дирекції з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель» також підряд вартістю в 51 мільйон гривень на чергове озеленення довгобуду «Саду Бернацького» в Краматорську.
При цьому, за даними «Наші гроші», фірма суттєво завищила ціни на плитку, щебінь та асфальт.
ЧИТАЙТЕ: Для Саду Бернацького закупили плитку, дорожчу від ринку на третину
Зазначимо, що реконструкція «Саду Бернацького» триває з 2015-го року і супроводжується корупційними скандалами та занепокоєнням екологів.
При цьому підряди в ньому дістаються фірмам з оточення колишньої донецької бізнесово-політичної еліти часів Януковича.
І «Інтех-буд союз», напевно, цьому не виняток.
Результати недавнього журналістського розслідування Вчасно можуть свідчити про близькість «Інтех-буд союз» до низки фірм- «фаворитів» департаменту капбуду ДонОДА, від яких простежується ймовірний зв'язок з членом родини міністра молоді і спорту часів Януковича — Равіля Сафіуліна.
Так, в статті-розслідуванні ми повідомляли про низку пов'язаних між собою фірм, зокрема таких як «Інтех-буд союз», «Ваді-2012» та «АБЗ Промбуд». Останні дві — макіївські фірми, які після війни прописались також в Дружківці.
Цікаво те, що разом «АБЗ Промбуд» до Дружківки переїхала ще одна макіївська фірма — «Донбас-Альфа». В листопаді 2014-го вони спочатку зареєструвались там за адресою вул. Московська, 179. А тепер прописані по Новосадовій, 2.
Підприємством «Донбас-Альфа» володіє та керує така собі Тетяна Колодяжна.
За даними аналітичної системи Youcontrol, вона також з 2003 року зазначена керівником в макіївській фірмі «ТЕМ».
Джерело: YouControl
Своєю чергою, одним із двох засновників останньої є Ірина Сафіулліна — дружина міністра молоді і спорту у 2010 та 2013 роках Равіля Сафіулліна.
Додамо, що Сафіуллін родом з Макіївки. Окрім роботи в міністерстві, він також був нардепом від «Партії Регіонів» кількох скликань та першим віце-президентом ФК «Шахтар» у 1994−2000 роках.
Джерело: YouControl
Зазначимо також, що «Інтех-буд союз», отримуючи обидва підряди, повідомило, що не залучатиме субпідрядників. При цьому, відповідно до поданої на останній тендер довідки, фірма має штат працівників у кількості 11 осіб, включно з керівництвом. До того ж статутний фонд фірми — всього 4 тисячі гривень.
Варто також додати, що кілька років тому реконструювати очисні споруди в Вугледарі почало інше одіозне підприємство «БМД и КО», про факти можливої наближеності якого до представників «регіональних» «еліт» можна також докладно дізнатися в статті-розслідуванні про «Сад Бернацького». При цьому правоохоронці вважали, що фірма на пару з тодішнім замовником реконструкції — департаментом капітального будівництва ДонОДА на цьому можливо «нагріла руки», привласнивши бюджетні кошти.
Наостанок нагадаємо, що нинішний замовник реконструкції очисних споруд у Вугледарі КП «Дирекція з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель» позаторік також стало замовником будівництва понад двох десятків сільських амбулаторій, довкола якого згодом вибухнув корупційний скандал.
Так, торік Рахункова палата на цих об'єктах виявила ознаки розтрати мільйонів з держбюджету, кричущі порушення технічних та протипожежних норм, а правоохоронці слідом за цим відкрили кримінальне провадження.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині розслідують багатомільйонні розтрати під час будівництва 21 амбулаторії