На Донеччині колекціонер зібрав скелет мамонта, що жив на території України 10 тисяч років тому

Десять років і 300 тисяч гривень.знадобилось мешканцю Краматорська Донецької області, щоб зібрати скелет справжнього мамонта.

«У 2007 році до мене випадково потрапила 1,5-метрова кістка мамонта, яку знайшли у балці під Краматорськом. Відтоді я мав мрію – зібрати усю тварину», - розповів кореспонденту ІА «Вчасно» Віктор Геращенко, науковий співробітник Краматорського музею історії.

Десять років чоловік купував кістки мамонта в різних куточках України, багато було придбано з притоків Дніпра. В останні кілька років колекціонер активно купував їх на аукціонах.

«Українська земля багата на вміст різних мінералів, саме вони сприяють тому, що кістки довго не лежать, вони руйнуються, - каже Віктор Геращенко. -  Ці, які у нашого мамонта, були підняті з води, вони там наче законсервувалися, тому добре збереглися».

Подібного скелета мамонта у Краматорську ніколи не було. Науковці встановили, що тазові кістки належали самці мамонта, яка свого часу народила чотирьох дитинчат. Висота всього зібраного скелета - 3,1 м, у довжину – 5,5 м. За життя тварина могла важити до 10 т.

Відтепер у музеї історії Краматорська, у залі палеонтології, де розташований мамонт, вчителі планують проводити уроки географії. Також сподіваються, що такий експонат зацікавить містян, які прийдуть з дітьми подивитися на нього.

Незабаром у музеї планують обладнати житло давньої людини, що жила на землях Донбасу у ті часи, що й мамонти. Це буде хижа, обтягнута шкірою тварини, обкладена кістками. Увесь матеріал для  такої інсталяції у колекціонера вже є.

Також Віктор Герщенко хоче зібрати скелети акули, носорога, бізона, матеріал для цього він також має. Усі ці кістки були знайдені на території Донеччини.

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev