На Донеччині шахтарі законсервованої шахти з грудня не отримають зарплату / Фото з відкритих джерел
Два місяці тому президент Володимир Зеленський під час зустрічі з гірниками заявив, що вже у квітні та березні борги з зарплати будуть повністю погашеними.
«Я дуже прошу найближчі 2 місяці: березень, квітень — закрити всі борги, — заявив голова держави. — Повністю перед шахтарями. Якщо не будемо повністю закривати, пропустимо хоч 1 добу, мені здається, буде справедливим, якщо весь Уряд не буде отримувати заробітну плату ці місяці».
Але наразі зарплатний борг перед працівниками вугледобувних підприємств збільшився. А ось в Уряді все стабільно — і з зарплатами, і з преміями, і зі своєчасністю виплат.
Шахта «Нова» знаходиться на сухій консервації, на підприємстві працюють 120 гірників, які забезпечують водовідлив, повідомив ІА «Вчасно» заступник голови профспілки робітників Торецька Володимир Єлець.
За його словами, шахтарям у грудні припинили виплачувати зарплату, при цьому керівники шахти пояснюють це тим, що у профільному міністерстві проходять зміни, і тому неможливо підписати документи на оплату.
«Шахтарі „Нової“ опинилися в заручниках — вони не можуть припинити відкачку води, бо тоді буде затопленою не тільки шахта „Нова“, але й шахта „Центральна“, яка теж знаходиться у Торецьку, — говорить профспілковий лідер. — Вони не можуть збиратися, не можуть вийти на мітинг, бо зараз карантин».
Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець говорить, що вже 1 травня борг перед гірниками державних шахт досягне 1млрд 800 млн грн.
За його словами — це антирекорд, бо раніше найбільша сума боргу перед шахтарями складала 1 млрд 350 грн — це було майже 2 роки тому. І тоді в Уряді робили все можливе, щоб хоча б частково погасити його. Наразі борг зменшують лише на папері.
«Наразі в Уряді називають інші, значно менші, цифри з зарплатного боргу, — говорить Михайло Волинець. — Це тому, що вони використовують не повні дані, не враховують цілий ряд підприємств, де також зростають борги. Вони враховують борги не першими числами місяця, а тільки з 25 числа кожного місяця, тому не висвітлюють реальну заборгованість з зарплати. Реальні цифри вражають — ситуація не просто погіршилась. Можна говорити про те, що галузь цілком знищена».