Під час воркшопів розповідали про різні професії. На захід прийшли понад 300 старшокласників, повідомляє ІА «Вчасно»
Молодіжний профорієнтаційний форум у Краматорську проводять втретє. Під час різних воркшопів та майстер-класів спікери розповідають про професії. Цьогоріч організували локації з медицини, психології, журналістики, роботехніки, ІТ-галузі, лабораторію краси, майстерню графічного дизайнера.
Олена Кучерук розповідала про соціальне підприємництво. Вона переконана, що у підлітків потрібно виховувати мислення підприємців, навчати брати на себе відповідальність.
«З дітьми говоримо про відповідальність за свій вибір, щоб потім не шкодувати і не жалкувати, — розповіла Олена Кучерук. -Для підприємництва потрібні певні знання, навички і ставлення (до себе, помилок, інших людей). Це потрібно розвивати зі школи, адже завтра ці учні можуть заснувати свою справу».
Про медицину учасникам заходу говорив Євген Поливанов. Він показував, як надати першу допомогу, не розгубитися, допомогти людині у потрібний час.
«Я вважаю, що йти вчитися і працювати у медицину можна лише за покликанням. Буду щасливий, якщо хтось сьогодні зробить для себе вибір, але якщо хтось передумає бути лікарем, це теж класно, значить, мої слова дійшли до дитини, треба зрозуміти, чого ти хочеш, ми у цьому допомагаємо», — сказав представник ГО «Медичний порятунок» Євген Поливанов.
Старшокласники могли обрати кілька локацій, які хотіли відвідати, щоб дізнатися про різні професії, спробувати себе у ролі лікаря, журналіста, рятувальника, поліцейського, майстра краси.
«Я зараз у 10 класі, ще не визначилася, куди йти навчатися після школи, але такий захід буде корисним для мене. Я дізнаюся про професії не з екрана телевізора, а від тих людей, які працюють у цих сферах», — сказала Дарина.
Керівниця ГО «Освітня фундація «Потенціал» Марина Кір’ян вважає, що саме така профорієнтація допомагає школярам обрати подальшу професію.
«Цьогоріч у нас понад 15 локацій, щоб діти могли спробувати себе у професіях. Вони можуть виконати творчі завдання, відчути себе у певній ролі, приміряти на себе цю професію. На мою думку, це чудова нагода подумати: чи справді я хочу цим займатися далі», — сказала Марина Кір’ян про мету такого заходу.
Участь у форумі кар’єри взяли понад 300 краматорських старшокласників.