Акція «Дискримінація не має обличчя, або Рівні рівності» розпочала мандрівний фестиваль документальних фільмів «Docudays» на Донеччині, повідомляє ІА"Вчасно".
Для інформаційно-просвітницької акції виготовили силуети людей, які на собі відчули якусь дискримінацію, порушення прав.
«На силуетах немає обличчя, адже з дискримінацією може стикатися кожна людина. Від народження усі ми рівні, у житті це далеко не так, — розповіла піар-менеджерка ГО «Точка доступу» Світлана Агаджанян. -
Тут є переселенець, жінка у віці і людина з інвалідністю. Нам здалося, що це актуально для Донеччини. Представники цих категорій часто стикаються з порушенням прав у житті. На цих силуетах є сліди від дискримінації, наче нам непомітна людина, яка постраждала від нерівності, але це боляче. І це потрібно лікувати у суспільстві".
Під час акції людям пропонували наліпки, якими можна було «залатати» сліди дискримінації. Родина Савельєвих очікувала автобуса і долучилася.
«Насправді цих силуетів може бути набагато більше. На роботу не беруть не тільки жінок у віці, але і мам з маленькими дітьми, бо діти хворіють, не беруть дівчат, бо вони вийдуть заміж», — говорить Тетяна Савельєва.
«Дискримінації багато — за віком, статтю, — каже Ірина. — Мені здається, що складно з цим явищем боротися. Але все залежить від родини, виховання кожної людини. Люди мають усвідомити, що все від них залежить. Багато хто живе лише матеріальними цінностями, це неправильно».
Піар-менеджерка ГО «Точка доступу» Світлана АгаджанянЦі силуети на автовокзалі Краматорська стоятимуть три дні, після чого їх повезуть до Дружківки. Організатори акції кажуть, до потрібно більше проводити серед людей роз’яснювальної просвітницької роботи, бо лише так можна здолати дискримінацію.
ГО «Точка доступу» другий рік поспіль долучається до фестивалю документальних фільмів. У їх офісі учні 35 школи Краматорська подивилися документальний фільм грузинського режисера про підлітка, який вижив попри прогнози лікарів.
Так 8 листопада на Донеччині розпочався 15-тий мандрівний фестиваль «Docudays», який триватиме до 1 грудня. Під час фестивалю будуть влаштовані безкоштовні покази документальних фільмів про права людей, їх життєві історії. Фільми покажуть у різних десяти містах та районах області.