Законодавство рф змінилося напередодні Дня знань, 30−31 серпня. Нові закони та розпорядження на захоплених територіях України будуть з іще більшою силою насаджувати терористичний режим дітям.
Фото тематичне
З вересня у навчальних закладах на території росії та окупованих українських територіях почнуть діяти нові закони. Попри те, що рф, за попередніми заявами президента путіна, зможе «повноцінно визнати території своїми» тільки після 2024 року, нові закони почали діяти на ТОТ уже з цього року. Водночас ті закони, які гарантують виплати та фінансову допомогу донеччанам, луганчанам та іншим мешканцям на захоплених територіях, наберуть законної сили тільки після 2028. Власне, як і право мешканців цих територій скаржитись на безлад і недбалість з надією на допомогу росії.
Згідно з законами, які почали діяти, на окупованих територіях в обов’язковому порядку будуть урочисто підіймати прапор рф. Робитимуть це не лише у ВНЗ та школах, а й у дитячих садочках. А у школах офіційно вводять новий предмет, який передбачає підготовку дітей ледь не до служби в росармії - Основи безпеки та захисту Батьківщини (в оригіналі - «Основы безопасности и защиты Родины», «ОБЗР»).
У соціальних мережах донеччани уже відреагували — неочікувано негативно — на таке насадження російської культури та «ідентичності» їхнім дітям. Щоправда, багато хто каже, що основна причина незгоди з нововведеннями — що ситуація буцімто настільки нестабільна, що потім дітям буде важко «перевчатися»… на українську самоідентифікацію.
«Останні роки показали, що не треба ніякої державності. Тут незрозуміло що відбувається, — то діти ще по-українськи вчаться, то по-російськи, то „днр“ — незалежна держава, і нас до себе не бере, і тому має бути окреме все. Не треба цього нам. Треба, щоб діти вчилися, щоб були знання, щоб вчителі з ними працювали й вкладали щось у голови, а не тільки гімн», — пояснює журналістам «Вчасно» Альона, мешканка окупованого Донецька.
Зауважимо. що з початком навчального року в Маріуполі школярам на уроки праці наказали приносити шурупи… з собою. Навчальні заклади на це коштів не мають, тому цвяхи й шурупи — на плечах батьків. Крім того, самі ж вчителі вимагають, щоб батьки… наймали репетиторів для своїх дітей.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!