За період, відколи триває евакуація, й дотепер евакуювали понад мільйон цивільних.
Ілюстративне фото/"Tenth of April"
До початку повномасштабного вторгнення на підконтрольних територіях Донеччини проживав 1 мільйон 973 тис. мешканців. Так із 26 лютого, відколи розпочались заходи з евакуації, до 1 листопада цього року з небезпеки врятували 1 мільйон 345 цивільних. З них — 161 тис. 750 дітей та 41 тис. 800 осіб з інвалідністю. Про це заявив начальника відділу оперативно-чергової служби, зв’язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Петлін Дмитро на брифінгу.
За його словами, на підконтрольній території Донеччини наразі залишається 522 тис. осіб.
Разом з тим, від 18 квітня 2023 року людей вивозять до Житомирської області, а самі евакуаційні дії проводять один раз на 8 днів. Вивезених забезпечують безкоштовним житлом, разовою грошовою допомогою, щомісячними виплатами, а також гуманітарною та психологічною допомогою.
Під час евакуаційних дій виникають труднощі з тим, що мешканці не мають бажання виїжджати, особливо з територій, де складна і небезпечна ситуація. Зокрема, Петлін зазначає, що примусова евакуація дітей — це першочергово батьківський обов’язок, адже йдеться про безпеку життя дітей. Примусова — означає не насильна евакуація, вона відбувається в присутності батьків чи опікуна.
Крім того, наразі в населених пунктах Донеччини, де діє примусова евакуація дітей, залишається 185 неповнолітніх, це:
— Торецьк
— Щербинівка
— Петрівка
— Неліпівка
— Єлизаветівка
— Очеретне
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За останній тиждень з прифронтової Донеччини евакуювали 67 дітей
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!