Наймасштабніший проєкт відбудови міста з часів Другої світової: презентовано план відновлення Маріуполя

У Києві презентували проєкт «Mariupol Reborn» — план відбудови Маріуполя після деокупації. Це наймасштабніший проєкт у Європі з відродження міста від часів Другої світової війни. 

Зруйнований росіянами Маріуполь / фото: www.karjalainen.fi

Сьогодні, 10 листопада, відбулася презентація проєкту «Mariupol Reborn» з віднови міста після того, як його деокупують. За прогнозами, це зроблять до кінця 2024 року. Ініціативу вже погодились підтримати USAID, ЄБРР, Світовий банк, а також компанії SCM та Метінвест. Зацікавленість підтвердили голови європейських міст.  

Фото: Маріупольська міська рада Фото: Маріупольська міська рада

Сьогодні є оцінка пошкоджень Маріуполя, зокрема, загальні збитки попередньо оцінюють у 14,5 млрд доларів. Окрім того, за словами Донецької ОВА Павла Кириленка, встановити чітку кількість постраждалих людей наразі не можна, це будуть робити після звільнення міста. 

Під час презентації Плану відновлення мер міста Вадим Бойченко заявив, що зараз 90% Маріуполя знищено і 80% інфраструктури рашисти перетворили на попіл. 

«Сьогодні ми розуміємо, що держава-терорист найближчим часом має сплатити ці рахунки, відновити державу Україна та відновити наш Маріуполь», – прокоментував голова Маріуполя. 

Відтак, пропозиції щодо Плану відродження будуть обговорювати з маріупольцями через центри «ЯМаріуполь». Сам проєкт складається з 5 етапів. Повністю оновити місто хочуть до 2040 року. 

Бойченко також заявив, що Маріуполь має стати символом відродження України та символом відновлення миру в Європі. 

«Коли Варшава ще була окупована німецькими нацистськими військами, польський уряд вже тоді ухвалив рішення про відновлення знищеного міста. Не чекаючи визволення, почали діяти. Так само сьогодні ми говоримо про те, яким по війні буде наш український Маріуполь. Місто знищене вщент. Така сьогоднішня реальність. І ми маємо бути готові зіткнутися з цією реальністю завтра, коли місто буде визволене. Бути готовими – означає знати, як говорити з людьми, і знати, як відбудовувати місто з нуля. Для цього нам і потрібна стратегія відбудови Маріуполя – вже зараз», — зазначив голова Донецької ОВА Павло Кириленко. 

На заході також підписали Меморандум про співпрацю з Тімоті Мадіганом, керівником проєкту USAID «Економічна підтримка України». Він стане партнером першого етапу — розробки візії відродженого Маріуполя із залученням експертів та громади.

Фото: Маріупольська міська рада Фото: Маріупольська міська рада

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev