Наступного року українці зможуть подати заяву про репарації за злочини росії

У квітні цього року вже почали збирати інформацію про знищене житло через війну до Реєстру збитків. Найбільше заяв отримали з Донецької області.

Наступного року українці зможуть подати заяву про репарації до міжнародного Реєстру збитків/ Ілюстративне фото

У 2025 році українці зможуть подати заяву про репарації за будь-які злочини росії. З нового року планують запустити 45 категорій заяв про відшкодування збитків, завданих рф.

Також будуть заяви про репарації для тих, хто вимушено покинув дім, кому завдали шкоди життю та здоровʼю, у кого знищили автівки та інші види збитків. Про це інформує міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Зустрічався з командою міжнародного Реєстру збитків для України, проговорили результати роботи й плани на наступний рік. Зараз посилюватимемо команду та фіналитимемо всі юридичні й технічні питання, щоб уже в першій половині 2025 року були доступні всі категорії заяв до Реєстр», — пише Федоров.

Він зазначив, що ще у квітні почали збирати інформацію про знищене житло до Реєстру. Найбільше заяв отримали з Донецької, Харківської та Херсонської областей.

«Це важливий механізм, по суті, основа для майбутніх репарацій. Чим більше заяв, тим чіткіше розуміння світу про шкоду, якої завдала росія Україні». — додав Федоров.

Найпоширеніші причини збитків для подання заяв:
— бойові дії у фронтовій або прифронтовій зоні;
— артилерійський обстріл;
— повітряна атака;
— окупація населеного пункту;
— руйнування Каховської ГЕС.

Якщо ви чи ваші рідні постраждали від дій росії — подавайте заяви до міжнародного Реєстру збитків через портал Дія.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev