у Маріуполі куплені для ВПО квартири в першу чергу отримають працівники міськради
Квартири були закуплені для переселенців та інших соціально-незахищених громадян як тимчасове житло. Усього влада Маріуполя провела кілька закупівель, було придбано близько 100 квартир, при цьому купувалися вони за рахунок міського бюджету та субвенцій, виділених з державного бюджету.
Але, як виявилося, отримати це тимчасове житло в Маріуполі проста сім'я переселенців не зможе, оскільки при розподілі квартир перевага віддається тим ВПЛ, які «представляють особливу цінність для розвитку громади міста». При цьому «цінність» визначають заступники мера Маріуполя.
ЧИТАЙТЕ: В Мариуполе для переселенцев купили квартиры на 20 миллионов гривен
Учора на засіданні виконкому було затвержено «Систему нарахування балів надання житлових примищень для тимчасового проживання».
Щоб отримати тимчасове житло, ВПЛ потрібно набрати певну кількість балів. Але, відповідно до системи, яка затверджена маріупольськими чиновниками, абсолютну перевагу при розподілі квартир мають «особи, професійна діяльність яких має особливі результати, а також високу цінність для розвитку громади міста (за визначенням профільного заступника міського голови)». Така сім'я отримує цілих 30 балів — більше, ніж члени багатодітних сімей, сім'ї з інвалідами, матері-одиначки і навіть сім'ї загиблих захисників України.
Простіше кажучи, в першу чергу тимчасове житло розподіляється між тими, кому його захочуть дати заступники мера.
На другому місці за пріоритетністю виявилися сім'ї ВПО з п'ятьма дітьми і ті переселенці, яких попросить забезпечити житлом підприємство, на якому вони працюють. При цьому у такі підприємства входять організації в сфері науки, освіти, медицини та, як не дивно — держслужби, органи місцевого самоврядування, СБУ, МВС, органи фіскальної служби.
Тобто, сім'ї держслужбовців і співробітників міськради і СБУ, на думку маріупольських чиновників, повинні отримувати житло так само терміново, як і члени багатодітних сімей з п'ятьма дітьми. Ніяких переваг перед чиновниками, співробітниками МВС і СБУ багатодітні сім'ї в Маріуполі не мають.
Сім'ї з трьома і більше дітьми отримають 26 балів — конкуренцію держчиновникам вони вже не складуть.
Ще менше шансів у інших категорій громадян — сім'ї з неповнолітніми дітьми мають 25 балів, сім'ї, де є вагітна жінка — 24, сім'ї з пенсіонерами — 22.
Розподіл квартир, куплених на кошти субвенції з державного бюджету, розпочався вже навесні. І вже перші співробітники Маріупольської міськради отримали «тимчасове житло для ВПО», розповів ІА «Вчасно» маріупольський активіст Петро Андрющенко.
За словами Петра Андрющенка, списків — хто і на якій підставі вже отримав тимчасове житло — немає. При цьому міська влада відмовляється надавати цю інформацію навіть у відповідь на депутатські запити.
«Це не система, а схема, яка розроблена безпосередньо під потреби міськради, — заявив Петро Андрющенко. — Якщо коротко резюмувати, тепер отримати квартиру за державною програмою може не всякий ВПО. Хворий, інвалід, багатодітний, сім'я загиблого ветерана АТО або ветеран АТО — тільки після працівників міського виконкому, прокурорів і податківців. При цьому керівництво міста надало собі абсолютне право видавати житло „своїм людям“ — на підставі якихось „особливих заслуг“ за рішенням заступників мера».
За словами активіста, серед тих, хто претендував на тимчасове житло, була онкохвора жінка з дитиною, але вона не набрала потрібну кількість балів.
«Те, що трапилось — це результат повної безкарності маріупольських чиновників, — говорить Петро Андрющенко. — Серед тих, хто претендував на житло, була онкохвора жінка, вона сама виховує дитину та живе у гаражі. Цій жінці не вистачило балів, щоб отримати тимчасове житло. Звичайно, вона не може конкурувати з такими незаможними категоріями, як держчиновники, СБУ, МВС, фіскали. Те, що відбувається, це за межею добра і зла».
Активіст зазначив, що маріупольська міськрада своїми діями повністю дискредитувала одну з небагатьох хороших ініціатив для ВПО.