Ілюстративне фото: ОП
У ЗМІ з`явиласт інформація, що обмін може відбутись відбутись у четвер, 16 квітня. Джерела у місії ОБСЄ на Донбасі та в Міністерстві внутрішніх справ України повідомили про це «Громадському».
Початок обміну запланований на 16:00 і має відбутись на КПВВ «Майорське».
Через карантин в Україні журналістів не пустять висвітлювати процес, а на місці події буде знімати тільки камера Офісу Президента України.
ЧИТАЙТЕ: «Політична акція, а не справжнє визволення», — Асєєв про наступний обмін полоненими
Зазначимо, про новий обмін полоненими домовилися під час нормандської зустрічі у грудні 2019 року. Тоді Україна і Росія домовилися, що до наступної зустрічі обміняють полонених за форматом усіх на всіх.
У списках, які підготували для великоднього обміну полоненими, не будуть включені кримчани. Усі бранці окупантів, що повернуться додому, пройдуть обов'язкову двотижневу обсервацію через коронавірус.
2 квітня так звані «уповноважені з прав людини» самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», Дар’я Морозова та Ольга Кобцева назвали списки людей, яких можуть передати Україні у межах наступного обміну утримуваними.
Так, з самопроголошеної «ДНР» готові звільнити таких полонених:
— Алакоз Олександр Федорович
— Гриненко Микола Миколайович
— Ілюхін Микола Вікторович
— Карась Володимир Володимирович
— Костєв Євген Ігорович
— Помеляйко Олександр Володимирович
Садовський Олександр Петрович
— Шайдов Віктор Анатолійович
З «ЛНР» таких:
— Желдак В. А.;
— Можаєв В. В.;
— Миронич С. В.;
— Полозов Н. Н.;
— Попова А. А.;
— Русинов С. В.;
— Сливка І. Д.;
— Сливка А. Д.;
— Табачний А. Е.;
— Штиль А. П.;
— Яковенко А. А.
Колишній бранець бойовиків журналіст Станіслав Асєєв в ефірі програми «Коментар з Христиною Шкудор» заявив, що анонсований обмін більш схожий на політичну акцію, ніж на справжнє визволення. Журналіст нагадав, що президент Зеленський обіцяв, що будуть звільнені 200 людей, включно з кримськими татарами і тими, хто знаходиться в Росії, але поки для цього нічого не зроблено.