Українські сапери щодня знешкоджують тисячі небезпечних предметів на території країни. Однак процес розмінування займе десятки років навіть за найактивнішої міжнародної підтримки.
30% території України всіяні мінами, нерозірваними боєприпасами й іншими вибухівками/ Ілюстративне фото
Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розміновування.
Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році, щоб привернути увагу до проблеми мін та вибухонебезпечних залишків війни, які продовжують загрожувати життю мирного населення навіть після завершення бойових дій.
Нині для українців, особливо жителів прифронтових регіонів, це питання як ніколи особливо актуальне і болюче. Через війну, яку розв’язали окупанти, українські території всіяні небезпечними вибухівками, які несуть загрожу для життя.
Це понад 174 000 км², що приблизно дорівнює території таких країн, як Бангладеш або Сирія.
Окремо Центр протимінної діяльності зазначає 812 інцидентів пов’язаних з вибухонебезпечними предметами серед цивільного населення, 824 осіб постраждало та 335 осіб загинуло.
Крім цього ДСНС Україні повідомила, що з 24 лютого 2022 року сапери вже знешкодили понад півмільйона вибухонебезпечних предметів, обстеживши понад 1700 квадратних кілометрів території.
«Щодня наші піротехнічні підрозділи здійснюють десятки виїздів, під час яких виявляють і знешкоджують близько сотні боєприпасів. Крім розмінування територій, ДСНС приділяє значну увагу навчанню дорослих та дітей правилам мінної безпеки. З 2016 року спільно з ЮНІСЕФ активно працюємо, щоб зберегти життя наших громадян», — розповів Голова ДСНС України Андрій Даник.
Що робити, якщо виявили вибухонебезпечні предмети?
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!