Нині в Україні коксівне вугілля видобувають лише на шахтоуправлінні Покровське. Воно необхідне у циклі виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни.
Окупація шахти біля Покровська з коксівним вугіллям призведе до здорожчання цін на металургію/ фото з відкритих джерел
Через наближення лінії зіткнення до Покровська, джерело коксівного вугілля може бути втрачене. Імпорт необхідної сировини з-за кордону своєю чергою позначиться подальшим зростанням цін на металопродукцію.
Про це зазначив президент асоціації металургів і гірників України Олександр Каленков під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
«Наша індустрія зазнала удару, починаючи з 2014 року. Тоді ми якраз втратили більшість шахт, які видобувають коксівне вугілля в Україні. Єдина шахта, яка залишилася на контрольованій території, це шахтоуправління Покровське, яке обʼєднує декілька шахт, — каже Каленков. — Вони виробляють якісне коксівне вугілля марки К. Але всі знають ситуацію. Можливість втрати цієї шахти — реальна. Навіть зараз, у тих умовах, які є, шахти працюють, забезпечують нас коксівним вугіллям. Все робиться для того, щоб робітники залишалися в безпеці, наскільки це можливо. Але всі розуміють, що з погіршенням ситуації це може призупинитися і ми можемо втратити це джерело коксівного вугілля».
Водночас Олександр Каленков зауважив, що альтернативою залишається імпорт, однак це може мати супутні виклики, як от зростання.
«Для України це не нове, ми імпортували частину вугілля з 2014 року, коли виробляли сталі більше, а мали тільки одне шахтоуправління Покровське. Але зараз, при тому, що ми втратимо все виробництво в Україні, нам треба буде збільшувати імпорт. Це може бути проблемою, бо це ще збільшить собівартість, тому що імпортоване вугілля буде дорожче. Крім цього було б набагато вигідніше доставляти його в чорноморські порти України, але порти залишаються вузькою горловиною пляшки для нас», — додав він.
Крім того, за його словами, є ще один варіант імпорту — доставляти в європейські порти, а потім перевозити через західні пункти пропуску.
«Але всі ми розуміємо, що там теж є ліміти на обсяги, які ми можемо везти, і це ще збільшить вартість цього вугілля. Збільшення для різних підприємств буде по-різному, але це десятки відсотків», — пояснив він.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!