“Орки готуються втікати з міста”: що відбувається в окупованому Сєвєродонецьку

Ситуація в окупованому росіянами Сєвєродонецьку залишається дуже складною. Близько 70% будівель — зруйновані. У багатьох будинках немає газу, води, електрики.

Відновити це все неможливо, незважаючи на запевнення окупантів налагодити життя в місті протягом кількох тижнів. Про це сьогодні, 5 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Він наголосив, що в жодне порівняння нинішня ситуація в Сєвєродонецьку з життям до 24 лютого не йде.

“Катастрофічна ситуація у місті. Близько 70% будівель, це і школи, і садки, і лікарні, і житлові будинки зруйновано. Понад 80% обстріляно загалом будинків. Далеко не у всіх будинках є електрика. Далеко не у всіх будинках є газ, тепло. Відновити це неможливо. Усі обіцянки колаборантів, окупантів — це все повітря, бо обіцяли за кілька тижнів усе відновити. Потім це переросло в кілька місяців”, — зазначив Гайдай.

На сьогодні, за його словами, вже потихеньку, навіть ті відновлювальні роботи, що починали окупанти, згортається.

“Всі лікарі чи якісь ремонтні бригади, які приїжджали з Росії, виконувати роботи, вони повернулися, всі виїхали за межі Луганської області, тобто назад до себе в Росію. Це вже, в принципі, за великим рахунком, свідчить про те, що, мабуть, десь вони підсвідомо готуються до евакуації, тікати з міста”, — говорить Гайдай.

Очільник ОВА також поділився спостереженнями місцевих жителів, за словами яких, останнім часом російські окупанти підганяють вантажівки до будинків, завантажують їх якимись речами та вивозять у напрямку Луганська.

“Поки не можна затверджувати на 100%, але, швидше за все, що росіяни вивозять особисті речі з тих порожніх квартир, які заселили”, — сказав Гайдай.

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev